Dolnośląskie, pilotażowy program budowy przyszkolnych pływalni

Pięć dolnośląskich gmin i jeden powiat wybuduje przyszkolne pływalnie w ramach programu pilotażowego "Dolnośląski delfinek". Koszt jednego obiektu to ok. 5 mln zł. Częściowo finansowany przez ministra sportu pilotaż ma być realizowany w całym kraju
Dolnośląskie, pilotażowy program budowy przyszkolnych pływalni
Pięć dolnośląskich gmin i jeden powiat wybuduje przyszkolne pływalnie w ramach programu pilotażowego "Dolnośląski delfinek"

Jak powiedział na konferencji prasowej marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, do pierwszej edycji pilotażu zgłosiło się 13 dolnośląskich samorządów.

Gminy budują baseny

"Podstawowym kryterium wyboru był fakt, czy w pobliżu na danym terenie jest już kryta pływalnia, która jest dostępna nie tylko dla uczniów, ale też i dla mieszkańców" - dodał marszałek.

Zarząd województwa zdecydował, że program będzie realizowany przez gminy: Strzegom, Chocianów, Głuszyca i Góra. Piąty basen wybuduje w Lwówku Śląskim samorząd powiatowy.

Jak podkreślił wicemarszałek Jerzy Michalak, dodatkowym kryterium w wyborze była liczba uczniów oraz wskaźnik dochodu gmin.

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na wiosnę 2016 r., a baseny mają być gotowe do 1 września 20917 r.

Basen za 5 mln zł

Koszt jednego obiektu to ok. 5 mln zł. Będą one funkcjonalne - z czterema torami o długości 16 metrów. Basen przeznaczony jest do nauki pływania oraz lekcji wf, ale popołudniami ma być ogólnodostępny dla mieszkańców.

Budowa będzie częściowo finansowana przez ministra sportu. Podpisana z ministrem umowa przewiduje, że z tzw. puli Totalizatora Sportowego na obiekt będzie przeznaczone od jednego miliona do 1,6 mln zł. Projekt "Dolnośląski delfinek" jest pilotażowy i w przyszłości ma być realizowany w całym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE