PARTNER PORTALU
 • BGK

Dolnośląskie, Wrocław: Rafał Dutkiewicz walczy o drogę S8

 • pt    16 stycznia 2015 - 14:22
Dolnośląskie, Wrocław: Rafał Dutkiewicz walczy o drogę S8
Mieszkańcy dolnośląskiego i samorządowcy walczą o budowę drogi ekspresowej w stronę południowej granicy - fot.www.wroclaw.pl

Samorządowcy m.in. z Wrocławia walczą o budowę w kierunku południowej granicy drogi ekspresowej S8. Chcą ją wpisać w program drogowy na lata 2014-2023.
Duży fragment drogi S8 z Wrocławia w kierunku Warszawy jest już gotowy. Teraz mieszkańcy regionu i samorządowcy walczą o budowę drogi ekspresowej w stronę Kłodzka i południowej granicy.

- Kibicuję powstaniu tej ważnej dla całego regionu drogi i zachęcam do wspierania inwestycji poprzez udział w konsultacjach - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Czytaj też: Innowacja wkracza na polskie drogi

Na stronie internetowej Wrocławia, można przeczytać: „Jeszcze do 30 stycznia każdy z nas może poprzeć starania o wpisanie drogi S8 z Wrocławia, przez Kłodzko do granicy w Boboszowie do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Inicjatywę popierają wrocławscy radni i prezydent Rafał Dutkiewicz. Tysiące osób wyraża swoje poparcie także w internecie. Wyślij swój głos i Ty!”

Droga krajowa nr 8 jest często nazywana przez kierowców „drogą śmierci’. Rocznie dochodzi tam do co najmniej kilkudziesięciu poważnych wypadków drogowych. Wiele z nich kończy się tragicznie. W ciągu dziesięciu lat zginęło na tej trasie ponad 300 osób.

- Geometria DK nr 8 na wielu odcinkach nie spełnia warunków widoczności, ograniczona jest przepustowość drogi, a brak płynności i brak możliwości wyprzedzania stwarza poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym – mówi Monika Wielichowska, posłanka PO z Ziemi Kłodzkiej.

To m.in. dlatego ostatnio zorganizowano na tej trasie w dziewięciu miejscach protesty. Teraz samorządowcy także z Wrocławia walczą o budowę w kierunku południowej granicy drogi ekspresowej S8. Chcą ją wpisać w program drogowy na lata 2014-2023.

Zdaniem samorządowców z dolnośląskiego znacznie drogi trudno przecenić: prowadzi ze stolicy województwa do Ziemi Kłodzkiej (jednego z chętniej odwiedzanym zakątków regionu) i dalej do Brna i Wiednia (a także na południe Europy). Może też pomóc w rozwoju gospodarczym Dolnego Śląska.

- Szanowni Państwo, mieszkańcy południowej części województwa dolnośląskiego z terenu powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i wrocławskiego - wypełnijcie i prześlijcie drogą e-mail lub drogą pocztową stosowną ankietę konsultacyjną – namawia posłanka z PO.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Bozena, 2015-01-22 14:59:18

  Nareszcie, budowa tej drogi, to szansa dla rozwoju Dolnego Slaska. Sprawa, ktora powinna byc zalatwiona lat. Dobra infrastruktura, to istotny warunek rozwoju gospodarczego. We Wloszech ludzie dojezdzaja do pracy z Mediolanu do Florencji (ok.300 km) i zajmuje im to raptem 1,5 h.
 • Zygmunt, 2015-01-19 14:09:11

  Do Arco: Pan Dutkiewicz nie interesuje się problemami społeczeństwa ale umiejętnie dba o własny PR i b.chętnie "podczepia" się pod cudze projekty i realizacje
 • Arco, 2015-01-19 10:23:45

  Dziękujemy za przyłączenie się Prezydenta Wrocławia oraz radnych do naszej inicjatywy, którą zapoczątkował i prowadzi Marcin Kożuchowski.