Dolnośląskie, Wrocław: Rafał Dutkiewicz walczy o drogę S8

Samorządowcy m.in. z Wrocławia walczą o budowę w kierunku południowej granicy drogi ekspresowej S8. Chcą ją wpisać w program drogowy na lata 2014-2023.
Dolnośląskie, Wrocław: Rafał Dutkiewicz walczy o drogę S8
Mieszkańcy dolnośląskiego i samorządowcy walczą o budowę drogi ekspresowej w stronę południowej granicy - fot.www.wroclaw.pl

Duży fragment drogi S8 z Wrocławia w kierunku Warszawy jest już gotowy. Teraz mieszkańcy regionu i samorządowcy walczą o budowę drogi ekspresowej w stronę Kłodzka i południowej granicy.

- Kibicuję powstaniu tej ważnej dla całego regionu drogi i zachęcam do wspierania inwestycji poprzez udział w konsultacjach - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Czytaj też: Innowacja wkracza na polskie drogi

Na stronie internetowej Wrocławia, można przeczytać: „Jeszcze do 30 stycznia każdy z nas może poprzeć starania o wpisanie drogi S8 z Wrocławia, przez Kłodzko do granicy w Boboszowie do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Inicjatywę popierają wrocławscy radni i prezydent Rafał Dutkiewicz. Tysiące osób wyraża swoje poparcie także w internecie. Wyślij swój głos i Ty!”

Droga krajowa nr 8 jest często nazywana przez kierowców „drogą śmierci’. Rocznie dochodzi tam do co najmniej kilkudziesięciu poważnych wypadków drogowych. Wiele z nich kończy się tragicznie. W ciągu dziesięciu lat zginęło na tej trasie ponad 300 osób.

- Geometria DK nr 8 na wielu odcinkach nie spełnia warunków widoczności, ograniczona jest przepustowość drogi, a brak płynności i brak możliwości wyprzedzania stwarza poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym – mówi Monika Wielichowska, posłanka PO z Ziemi Kłodzkiej.

To m.in. dlatego ostatnio zorganizowano na tej trasie w dziewięciu miejscach protesty. Teraz samorządowcy także z Wrocławia walczą o budowę w kierunku południowej granicy drogi ekspresowej S8. Chcą ją wpisać w program drogowy na lata 2014-2023.

Zdaniem samorządowców z dolnośląskiego znacznie drogi trudno przecenić: prowadzi ze stolicy województwa do Ziemi Kłodzkiej (jednego z chętniej odwiedzanym zakątków regionu) i dalej do Brna i Wiednia (a także na południe Europy). Może też pomóc w rozwoju gospodarczym Dolnego Śląska.

- Szanowni Państwo, mieszkańcy południowej części województwa dolnośląskiego z terenu powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i wrocławskiego - wypełnijcie i prześlijcie drogą e-mail lub drogą pocztową stosowną ankietę konsultacyjną – namawia posłanka z PO.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nareszcie, budowa tej drogi, to szansa dla rozwoju Dolnego Slaska. Sprawa, ktora powinna byc zalatwiona lat. Dobra infrastruktura, to istotny warunek rozwoju gospodarczego. We Wloszech ludzie dojezdzaja do pracy z Mediolanu do Florencji (ok.300 km) i zajmuje im to raptem 1,5 h.

Bozena, 2015-01-22 14:59:18 odpowiedz

Do Arco: Pan Dutkiewicz nie interesuje się problemami społeczeństwa ale umiejętnie dba o własny PR i b.chętnie "podczepia" się pod cudze projekty i realizacje

Zygmunt, 2015-01-19 14:09:11 odpowiedz

Dziękujemy za przyłączenie się Prezydenta Wrocławia oraz radnych do naszej inicjatywy, którą zapoczątkował i prowadzi Marcin Kożuchowski.

Arco, 2015-01-19 10:23:45 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE