PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolny Śląsk hotelami stoi

  • Propertynews.pl    24 października 2012 - 20:12
Dolny Śląsk hotelami stoi

Obecna liczba ok. 250 skategoryzowanych hoteli w woj. dolnośląskim szybko wzrośnie. - Rozwój segmentu hotelarskiego na Dolnym Śląsku jest w głównie związany z trwającą modernizacją połączeń komunikacyjnych, jak i inwestycjami w promocję regionu - uważa Gheorghe Marian Cristescu, regionalny dyrektor sprzedaży Best Western na Polskę.
- Jednak jakie będą rzeczywiste efekty tych działań, będziemy mogli zapewne ocenić dopiero za kilka lat - dodaje Gheorghe Marian Cristescu.

Zdaniem dyrektora Best Western, w regionie tym szczególnie wyróżnia się Wrocław, który dzięki inwestycjom związanym z Euro 2012 znacząco wzmocnił swoją pozycję, także na rynku nieruchomości komercyjnych.

Według Beatrice Bouchet, prezes B&B Hotels Polska, zdecydowanym atutem Dolnego Śląska w rozwoju rynku hotelarskiego są aż cztery specjalne strefy ekonomiczne - Wałbrzyska, Legnicka, Kamiennogórska oraz Tarnobrzeska w gminie Kobierzyce. - Strefy te charakteryzują się wzmożonych ruchem inwestycyjnym, co ma bezpośredni wpływ na rozwój turystyki biznesowej w regionie - wyjaśnia.

Jak dodaje, w związku z wyborem Wrocławia na Europejską Stolicę Kultury 2016, przez najbliższe lata miasto będzie organizatorem wielu prestiżowych imprez o charakterze międzynarodowym, co nie pozostanie bez wpływu na rynek hoteli. - Po Euro 2012 jest to kolejne tak ważne wydarzenie mające bezpośredni wpływ na wizerunek regionu Dolnego Śląska na świecie. Z pewnością wpłynie ono na wzrost liczby turystów zarówno krajowych jak i zagranicznych - przewiduje.

Jak dodaje, dodatkowo, dzięki funduszom uzyskanym w związku z wyborem miasta na Europejską Stolicę Kultury 2016, we Wrocławiu rozpoczęto liczne inwestycje, które z pewnością pozwolą na zwiększenie jego atrakcyjności, również pod względem turystycznym.

Cały artykuł czytaj tu Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.