PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolny Śląsk stawia lekkoatletyczne obiekty

  • AW    6 marca 2013 - 15:57
Dolny Śląsk stawia lekkoatletyczne obiekty

Nowe bieżnie lekkoatletyczne, bieżnie do sprintu i skocznie w dal. To tylko kilka przykładów korzyści, jakie dolnośląskie gminy zyskują dzięki programowi „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.
7 marca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciele 16 dolnośląskich gmin odbiorą z rąk marszałka decyzje o przyznaniu dotacji na realizację zadań tego programu. Łączna suma dotacji na rok 2013 wynosi 5 mln złotych.

Jak przypomina urząd marszałkowski, uchwałę w sprawie przyznania dotacji Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął 14 lutego 2013 r.

Program „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" jest realizowany na Dolnym Śląsku w latach 2013 - 2015. Program adresowany jest do jednostek samorządu terytorialnego Województwa Dolnośląskiego i zakłada budowę ogrodzonego obiektu lekkoatletycznego składającego się z następujących elementów:

1. Bieżnia lekkoatletyczna 4-torowa okólna o obwodzie 200 metrów z nawierzchnią syntetyczną;

2. Bieżnia do sprintu 6-torowa o długości 100m;

3. Skocznia w dal o wymiarach 2,75 x 10 m z rozbiegiem o rozmiarach o dł. 40 m. z nawierzchnią syntetyczną;

4. Zagospodarowanie płyty wewnątrz bieżni okólnej przez wykonanie boiska do piłki nożnej z trawą naturalną lub boiska wielofunkcyjnego.

W ramach programu możliwa jest też modernizacja istniejących obiektów lekkoatletycznych oraz wykonanie dłuższej bieżni okólnej, np. 300 m i 400 m oraz dodatkowych urządzeń lekkoatletycznych.

Czytaj też: Wysycha źródło finansowania sportu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Horror - Królowa, 2013-03-07 16:52:24

    Nie wiem, jak można tyle publicznych środków finansowych przekazać jakiejś tam, niewybranej publicznie Królowej.