PARTNER PORTALU
  • BGK

Dom kultury w Stargardzie Szczecińskim przebudowany

  • bad    11 października 2015 - 17:21
Dom kultury w Stargardzie Szczecińskim przebudowany

Dawny pałac miejski odzyskał świetność. Fot. Tadeusz Surma

Dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego przebudowano siedzibę Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie Szczecińskim.
Dzięki inwestycji dawny pałac miejski, w którym od ponad 50 lat swoje zainteresowania rozwijają dzieci i młodzież, odzyskał świetność. Obok poprawy stanu technicznego i wyglądu obiektu, zwiększona została również jego funkcjonalność, co pozwoli na organizację większej liczby imprez i wydarzeń kulturalnych, a co za tym idzie, zwiększy udziału mieszkańców Stargardu Szczecińskiego w życiu kulturalnym.

Przebudowa kosztowała 6 mln zł

Koszt całej inwestycji, prowadzonej od sierpnia tego roku, to prawie 6 mln zł. Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 wyniosło ponad 4,3 mln zł, co stanowi aż 75% kosztów przedsięwzięcia.

W ramach prac przeprowadzono renowację obiektu, aranżację wnętrza, zamontowano zewnętrzne oświetlenie, przystosowano obiekt do użytku dla osób niepełnosprawnych i zadbano o teren okalający budynek.

Projekt realizowany był w ramach Osi 6 Rozwój funkcji metropolitalnych, Działanie 6.2 Wzrost atrakcyjności kulturalnej na obszarze metropolitalnym, Podziałanie 6.2.1 Rozwój infrastruktury kulturalnej na obszarze metropolitalnym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.