PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacja miasta dla województwa na mur beton

  • PAP    28 marca 2012 - 20:14
Dotacja miasta dla województwa na mur beton

Pół miliona złotych będzie kosztować renowacja północnego odcinka muru obronnego zamku w Olsztynie. W środę radni Olsztyna przyznali dotację samorządowi województwa warmińsko-mazurskiego na wykonanie prac budowlanych i konserwatorskich.
Radni miejscy przyznali dotację samorządowi województwa, bo to on jest odpowiedzialny za utrzymanie zabytku, jakim jest olsztyński zamek.

Jak powiedział dyrektor Muzeum Warmii i Mazur Janusz Cygański, które jest ostatecznym beneficjentem dotacji za przyznane pieniądze wykonane zostanie wzmocnienie konstrukcji i prace konserwatorskie muru zamkowego od strony północnej a także odwodnienie terenu.

Zaznaczył, że jest już przygotowana dokumentacja na te prace, wkrótce ogłoszony zostanie przetarg a renowacja rozpocznie się prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca. Zakończenie robót planowane jest do końca tego roku.

Północna część murów zamku przeznaczona do renowacji przylega do tej części obiektu, w której swoje sale do pracy i odpoczynku miał najsłynniejszy astronom i kanonik warmiński Mikołaj Kopernik. Obecnie w salach kopernikańskich północnego skrzydła zamku odbywają się liczne imprezy kulturalne i wystawiennicze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.