PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacja na ponad 100 km dróg

  • PAP    1 lutego 2013 - 13:08
Dotacja na ponad 100 km dróg

Ponad 100 kilometrów wielkopolskich dróg zostanie wyremontowanych i wybudowanych w ramach programu przebudowy dróg lokalnych – poinformował w piątek Wielkopolski Urząd Wojewódzki.
Przedstawioną przez wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka listę 14 powiatowych i 12 gminnych wniosków zatwierdził minister administracji i cyfryzacji. Łączna kwota dofinansowania dla województwa wielkopolskiego w 2013 roku to 41,3 mln zł.

Jak podał w piątek rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stule, w ramach drugiego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, w regionie przebudowany zostanie między innymi Trakt Napoleoński w Rokietnicy i droga powiatowa Kościan-Śrem na terenie powiatu kościańskiego.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo - Rozwój - Dostępność jest kontynuacją rządowego programu realizowanego w latach 2008-2011. Program zaproponował ówczesny szef MSWiA Grzegorz Schetyna; stąd drogi wybudowane i przebudowane w ramach programu potocznie nazywane są „schetynówkami". We wrześniu 2011 r. rząd zdecydował o kontynuowaniu programu.

Celem programu jest rozwój bezpiecznej i funkcjonalnej infrastruktury drogowej poprzez wsparcie działań samorządów na rzecz modernizacji i budowy dróg lokalnych o kluczowym znaczeniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.