PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje na drogi dla łódzkich samorządów

  • PAP    1 lutego 2013 - 17:44
Dotacje na drogi dla łódzkich samorządów

Prawie 31,5 mln zł dotacji z budżetu państwa otrzymają w tym roku powiaty i gminy w Łódzkiem na przebudowę lub remont ponad 123 km dróg. Inwestycje realizowane będą w ramach narodowego programu przebudowy dróg lokalnych, a wkład własny samorządów ma wynieść niemal 36 mln zł.
Z 84 wniosków zgłoszonych przez powiaty i gminy w Łódzkiem, które znalazły się na liście rankingowej zatwierdzonej przez wojewodę, minister administracji i cyfryzacji zakwalifikował do dofinansowania 23 z nich. 10 wniosków dotyczy przebudowy, remontu lub budowy dróg powiatowych, 13 - gminnych.

Łącznie roboty prowadzone mają być na ponad 123 km dróg w województwie łódzkim, a suma dotacji z budżetu ma wynieść ponad 31,47 mln zł - wynika z informacji opublikowanych na stronach MAC.

Czytaj też: Dotacja na ponad 100 km dróg 

Wśród realizowanych w tym roku inwestycji w Łódzkiem będą m.in. przebudowa drogi powiatowej Sieniec-Lututów w miejscowości Łagiewniki w powiecie wieluńskim, rozbudowa drogi powiatowej Jeżów-Bilska Wola w pow. piotrkowskim oraz modernizacja sieci dróg powiatowych w obrębie autostrady A2 w powiecie łowickim.

Dotacje przyznano także m.in. na remont dróg lokalnych na terenie gminy Stryków, rozbudowę drogi powiatowej na odcinku Jelenia-Drzewica w pow. opoczyńskim, a w powiecie pabianickim - na przebudowę drogi Szynkielew, Petrykozy, Kudrowice i przebudowę drogi Kazimierz-Puczniew. Dotację na przebudowę niektórych ulic otrzymają także miasta Brzeziny, Wieluń, Stryków, Zduńska Wola i Łowicz.

Narodowy Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój umożliwia dofinansowanie z budżetu państwa prac polegających na budowie, przebudowie, remoncie dróg powiatowych i gminnych. W tym roku podwyższono możliwy poziom udziału dotacji do 50 proc. wartości projektu, a maksymalna kwota dotacji wzrosła z 1 do 3 mln zł.

Z informacji Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wynika, że w ramach programu w 2012 roku w Łódzkiem zrealizowano 29 inwestycji drogowych o łącznej długości ponad 62 km; suma budżetowych dotacji w ub. roku wyniosła 12,6 mln zł.

Dotąd w ramach dwóch edycji programu przebudowano lub wyremontowano w regionie drogi gminne i powiatowe o łącznej długości niemal 720 km, na które samorządy otrzymały ponad 201 mln zł dotacji z budżetu. Udział własny gmin i powiatów wyniósł ponad 237 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.