PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje na remonty zabytków w Radomiu

  • www.radomnews.pl    3 stycznia 2012 - 08:25
Dotacje na remonty zabytków w Radomiu

Miasto co roku przeznacza określone kwoty w formie dotacji do prac remontowych przy obiektach zabytkowych.
Dzięki finansowej pomocy dawny blask odzyskują obiekty sakralne i świeckie, w tym również prywatne kamieniczki. Na dofinansowanie remontów i konserwację radomskich zabytków w tegorocznym budżecie miasta zarezerwowana jest kwota 650 tysięcy złotych.

Zasady ubiegania się o dofinansowanie nie zmieniły się. Wnioski należy złożyć do 31 stycznia, natomiast zespół opiniujący ma czas na rozpatrzenie wniosków do 31 marca.

Przy ocenie wniosków o przyznanie dotacji pod uwagę brane są następujące kryteria: stan techniczny obiektu, dostępność obiektu dla ogółu społeczności lokalnej i turystów, znaczenie zabytku dla dziedzictwa kulturowego, stan dotychczasowego zaawansowania prac, kontynuowanie rozpoczętych już robót, w tym również dofinansowanych z dotacji.

Dotacja może być udzielona w wysokości do 75 proc. nakładów koniecznych i 100 proc. nakładów koniecznych. Szczegóły dostępne są w uchwale w sprawie określenia zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Uchwała dotyczy zabytków nieruchomych i ruchomych wpisanych do rejestru zabytków i nie stanowiących własności gminy miasta Radomia (zabierz głos/oceń prezydenta).

Dotacja może zostać udzielona podmiotom, które posiadają tytuł prawny do zabytku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.