PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje na sport w Zalasowej

  • KB    20 maja 2010 - 12:49

Przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Zalasowej w gminie Ryglice (małopolskie) powstanie sala sportowa i boiska wraz z układem komunikacyjnym.
19 maja przekzano umowę  w sprawie dofinansowania sportowej inwestycji w ramach małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowita wartość projektu wynosi 4,7 mln zł, a wysokość dotacji - 2,8 mln zł.

- Inwestycja w Zalasowej to przykład gospodarności i zaradności władz samorządowych i społeczności lokalnej. Budowa sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą pozwoli zaoferować pełniejszą ofertę edukacyjną dla mieszkańców  – mówił wicemarszałek Ciepiela.

Nowa sala sportowa powstanie poprzez dobudowę do istniejącego budynku szkolnego i przedłużenie jego zachodniego skrzydła. Sala sportowa będzie budynkiem dwukondygnacyjnym. W części przyziemienia będzie szatnia, zaplecze sanitarno – szatniowe dla sali sportowej oraz dwie sale lekcyjne, przystosowane do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Sala sportowa z boiskiem o wymiarach do gry w koszykówkę połączona będzie z istniejącym budynkiem szkolnym. Powstanie również boisko do piłki ręcznej oraz boisko do tenisa ziemnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.