PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga Bezrzecze-Redlica: rusza przebudowa

  • www.Bezrzecze24.pl    28 maja 2012 - 13:24
Droga Bezrzecze-Redlica: rusza przebudowa

Rusza długo oczekiwany remont jednej z trzech dróg dojazdowych do Bezrzecza.
Mowa o zamkniętej od dawna drodze prowadzącej z Bezrzecza do Redlicy. 11 maja br. Gmina Dobra przekazała plac budowy wykonawcy. Przebudowę wykona firma Strabag, która wygrała w postępowaniu przetargowym.

Droga Bezrzecze-Redlica to jedna z trzech dróg jakie prowadzą do naszej miejscowości. To najkrótsza droga prowadząca z Bezrzecza do Wąwelnicy i Lubieszyna, czyli granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami. Nie ulega wątpliwości, że jest w najgorszym stanie technicznym.

Od lat mieszkańcy Redlicy walczą z gminą Dobra o poprawę jakości oraz o zakaz przejazdu samochodów ciężarowych tą drogą. W gminnej kasie pieniędzy na remont nie było a stan drogi stanowił realne zagrożenie dla kierowców, więc 19 września 2011r. droga została wyłączona z ruchu do czasu jej przebudowy.

Oczekiwania mieszkańców Redlicy i innych użytkowników tej gminnej drogi dobiegły końca. gmina Dobra dostała dofinansowanie w wysokości 30 proc. kosztów inwestycji w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” i mogła ogłosić przetarg na jej przebudowę. Do postępowania przetargowego stanęło 9 oferentów.

Zwyciężyła firma Strabag z siedzibą w Warszawie przy ul. Parzniewskiej 10. Koszt przebudowy odcinka drogi gminnej na trasie Bezrzecze – Redlica (dz. nr 71 dr. obręb Bezrzecze 0001, dz. nr 24 dr. obręb Redlica) wyniesie 1 865 012,58 zł.

Plac budowy wykonawcy przekazano 11 maja br. Firma zobowiązana jest wykonać czasowe połączenie budowanego odcinka z drogą istniejącą i zakończyć wszystkie prace do końca sierpnia 2012 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.