PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga ekspresowa S16 i obwodnica Mrągowa - przetarg na koncepcję rozstrzygnięty

  • PAP/MN    11 stycznia 2017 - 14:43
Droga ekspresowa S16 i obwodnica Mrągowa - przetarg na koncepcję rozstrzygnięty
Szesnastka to główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur na linii wschód - zachód. (fot. pixabay.com)

• Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie koncepcji programowej drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa.
• Powstanie ona w ciągu drogi krajowej nr 59 - poinformował olsztyński oddział Generalnej dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad.
• Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Transprojekt Gdański z ceną 3,3 mln zł za opracowanie koncepcji.
Wykonawca będzie miał 15 miesięcy na zrealizowanie zamówienia. Po zakończeniu prac nad koncepcją programową GDDKiA przystąpi do ogłoszenia przetargu na realizację zadania w systemie "projektuj i buduj". Planowany termin ogłoszenia tego przetargu to druga połowa 2018 roku.

Szesnastka to główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur na linii wschód - zachód. Inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy drogi. Projektowana trasa będzie miała długość 19,7 km - 15,6 km w ciągu S16 oraz 4,1 km w ciągu drogi krajowej nr 59 (obwodnica Mrągowa).

Trasa przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej.

Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59 będzie to droga o przekroju jednojezdniowym, dwu lub trzypasowym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.