PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga ekspresowa S5 Poznań-Wrocław: podpisano umowę z wykonawcą

  • PAP/MN    16 maja 2016 - 19:57
Droga ekspresowa S5 Poznań-Wrocław: podpisano umowę z wykonawcą
Umowę GDDKiA podpisała w poniedziałek 16 maja. Teraz wykonawca ma 22 miesiące na budowę drogi, ale nie wliczają się w to okresy od 15 grudnia do 15 marca (fot. GDDKiA)

• GDDKiA podpisała w poniedziałek (16 maja) umowę na budowę ponad 19 km fragmentu drogi ekspresowej S5 Poznań–Wrocław.
• Odcinek S5 powstanie na odcinku Radomicko – Leszno Południe, a jego budowa ma potrwać 22 miesiące.
Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Mota-Engil Central Europe S.A oraz Mota Engil Engenharia e Constructao S.A. Wartość umowy to ponad 443 mln zł brutto.

Jak poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca wybuduje odcinek S5 o długości ponad 19 km: dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, oraz dwa węzły drogowe.

Zadanie obejmie również przebudowę istniejących dróg, budowę równoległych dróg dojazdowych, budowę miejsca obsługi podróżnych oraz 16 obiektów inżynierskich.

Na realizację zadania wykonawca ma 22 miesiące. Cieślak podkreśliła, że do terminu realizacji nie wlicza się okresów zimowych między połową grudnia a połową marca.

Powstająca droga ekspresowa S5 ma skrócić czas podróży pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem. Inwestycja ma przyczynić się też do rozwoju gospodarczego regionu oraz zmniejszenia ruchu tranzytowego przez leżące między stolicami obydwu województw miejscowości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.