PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga gminna w Ostoi do remontu

  • przeclaw24.pl    31 sierpnia 2012 - 12:35
Droga gminna w Ostoi do remontu

Rozpoczyna się gruntowna przebudowa drogi gminnej o numerze 195006Z. Obecnie ten 1,5 km kawałek łączący Ostoję z ulicą Zbójnicką i Europejską w Szczecinie jest w wyjątkowo fatalnym stanie.
Zakończenie prac remontowych zaplanowane jest w październiku tego roku. Remont obejmie jedynie drogę na terenie gminy Kołbaskowo, brakujący 400m fragment drogi brukowanej należy do gminy Szczecin.

Mieszkańcy okolicznych miejscowości od ponad roku cieszą się z nowej drogi Przylep-Ostoja-Rajkowo-Szczecin. Do remontu pozostała już tylko droga dojazdowa do Ostoi oraz łącząca wieś ze Szczecinem.

Ten niespełna 1,5km odcinek od lat jest pełny jest dziur i nierówności. Wiosenne i jesienne kałuże utrudniają życie pieszym i kierowcom. Zimą sytuacja wygląda jeszcze gorzej gdy na drodze pojawia się lodowisko.

– Przyspieszamy realizację tego zadania i wykonamy remont jeszcze w tym roku – mówi Wójt Małgorzata Schwarz. Zadanie nie było planowane na ten rok, jednak wymusza je obecny stan techniczny drogi który jest wyjątkowo fatalny. Mieszkańcy Ostoi pojadą zupełnie nowym odcinkiem już w październiku.

Według informacji dostępnej na stronie bip.kolbaskowo.pl przetarg na przebudowę tej drogi wygrała firma „Emulex Kalinowski” ze Stargardu Szczecińskiego. Zwycięska oferta opiewała na kwotę 310 tys. zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.