PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga i nowy kredyt w planach

  • Ewelina Ładziak (www.m-ce24.pl)    15 lipca 2010 - 09:55

Fundusze z Unii Europejskiej po raz kolejny wspomogą Mysłowice. Tym razem 4 mln zł zostanie przekazane na budowę drogi pomiędzy ulicą Katowicką a Obrzeżną Północną.
Głównym celem inwestycji jest udrożnienie mysłowickich dróg oraz poprawa bezpieczeństwa. Nowa droga będzie łączyła Mysłowice z drogą tranzytową DTŚ oraz z miastami: Jaworznem, Katowicami i Dąbrową Górniczą.

- Nowy odcinek jest szczególnie istotny ze względu na zaktywizowanie terenów inwestycyjnych miasta po północnej stronie rzeki Bolina. Jego szczególne znaczenie związane jest z nowobudowanym centrum handlowym na terenie po północnej stronie Boliny – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mysłowicach Michał Woźniczko.

Droga łącząca Obrzeżną Północną z Katowicką zdecydowanie odciąży skrzyżowanie tych ulic, gdzie w godzinach szczytu tworzą się potężne korki. W ramach projektu powstanie 0,637 km drogi, 1,37 km chodnika i 0,7 km kanalizacji deszczowej.

4 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej wydają się kwotą astronomiczną, jednak w porównaniu z całkowitym kosztem projektu nie stanowią nawet połowy kwoty, na jaką zostały oszacowane koszty budowy, czyli ponad 11 mln zł. Wynika z tego, że miasto do budowy będzie musiało dołożyć około 7 mln zł, co wiąże się z zaciągnięciem kolejnego kredytu.

W sprawie realizacji projektu budowy drogi prezydent Grzegorz Osyra postanowił zwołać nadzwyczajną sesję Rady Miasta, która ma odbyć się jeszcze w wakacje. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.