PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga Jedlicze - Żarnowiec - Zręcin gotowa

  • KrosnoCity.pl    19 sierpnia 2013 - 10:05
Droga Jedlicze - Żarnowiec - Zręcin gotowa

Do użytku oddana została droga nr 1949R Jedlicze - Żarnowiec - Zręcin. Przebudowa drogi kosztowała ponad 1 mln 662 tys. zł.




Droga była w fatalnym stanie technicznym, od ponad 30 lat nie była remontowana. Liczne nierówności i ubytki stwarzały zagrożenie dla jej użytkowników. O naprawę w imieniu mieszkańców zabiegali m.in.radny Żarnowca Wojciech Tomkiewicz i sołtys Żarnowca Jan Krajewski. Dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji udało się zadanie zrealizować.

Zgodnie z założeniami wykonano 4660 mb nowej nawierzchni z mieszanki mineralno - asfaltowej (na dwóch odcinkach 1800 m i 2860 m), wraz ze wzmocnieniem podbudowy drogi. W ramach poprawy bezpieczeństwa pieszych wykonano 6990 m2 poboczy. Ponadto  wyremontowano przepusty, odmulono rowy, zainstalowano bariery energochłonne na długości 330 m.

- Zrealizowana inwestycja to kolejny etap prac, który łączy drogi powiatowe, gdzie w sposób komfortowy i bezpieczny można przejechać. To także ważny ciąg komunikacyjny, który przebiega przez dwie gminy, Chorkówkę i Jedlicze, ale także jest naturalnym łącznikiem z drogą krajową nr 9 Radom - Barwinek i gminą Dukla - podkreślił starosta Jan Juszczak. Jest to także ważny odcinek ze względu na turystów licznie odwiedzających Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz dla lokalnej społeczności.

Starosta złożył podziękowania zarówno współpracownikom jak i wykonawcy (Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie) za sprawne i szybkie przeprowadzenie prac drogowych

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.