PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga nie tylko na EURO

  • BB    4 października 2011 - 21:08
Droga nie tylko na EURO

Jedna ze strategicznych inwestycji w stolicy Wielkopolski w kontekście EURO2012 –przebudowa ulicy Bukowskiej - zostanie jutro uroczyście zakończona.
Przypomnijmy, że ze względu na swoje znaczenie, decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego, projekt uzyskał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Głównym celem projektu „Przebudowa ul. Bukowskiej w Poznaniu (DW 307) na odcinku od planowanego skrzyżowania z III ramą komunikacyjną (ul. Prosta) do granicy miasta” jest zwiększenie dostępności komunikacyjnej regionu poprzez zapewnienie lepszego skomunikowania głównych ciągów transportowych oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej Portu Lotniczego „Poznań – Ławica”.

W opisie przedsięwzięcia zwraca się również uwagę na wzrost płynności ruchu ulicznego, generowanego głównie przez osoby dojeżdżające do pracy z terenów podmiejskich. Jest to możliwe dzięki modernizacji fragmentu wylotowego ul. Bukowskiej w kierunku zachodnim, jako kluczowej drogi dla komunikacji miejskiej. Wg założeń wpłynie to bezpośrednio na poprawę dostępności komunikacyjnej regionu poznańskiego oraz poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego w Poznaniu.

Cele i założenia projektu są zgodne z celem strategicznym Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku, zdefiniowanym jako „Dostosowanie przestrzeni do wyzwań XXI wieku” na poziomie celu operacyjnego 1.2 „Wzrost spójności komunikacyjnej oraz powiązań z otoczeniem”, zgodnie z którym infrastruktura komunikacyjna jest podstawowym czynnikiem integrującym przestrzeń regionu.

Podsumowując, do użytku kierowców przekazane zostaną oficjalnie ok. 4 km ulicy przebudowanej do standardu dwóch dwupasmowych jezdni z przestrzenią rozdzielającą, wraz z przebudowanymi skrzyżowaniami i instalacjami podziemnymi. Powstały m.in. nowe dojazdy do terminali lotniczych, chodniki, ścieżki rowerowe oraz ekrany akustyczne.

Całkowita wartość projektu wynosi 96 mln zł, a dofinansowanie unijne to niemal 20 mln złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.