PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga Ostrowiec Św. - Ćmielów zostanie rozbudowana

  • PAP    18 lutego 2014 - 15:52
Droga Ostrowiec Św. - Ćmielów zostanie rozbudowana

- Do końca października droga wojewódzka nr 755 na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski - Ćmielów zostanie rozbudowana. We wtorek świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Budromost ze Starachowic. Inwestycja będzie koszować 23,8 mln zł.
Podczas podpisywania kontraktu członek zarządu województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak zaznaczył, że remont odcinka jest pierwszym etapem przebudowy drogi na trasie Ostrowiec - Ożarów. Zapowiedział, że kolejnymi etapami inwestycji będzie budowa obwodnicy Ćmielowa oraz pozostałej części trasy.

W ramach prac przebudowany zostanie 5,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła "Brezelia" w Ostrowcu Świętokrzyskim do Ćmielowa. Oprócz gruntownej wymiany nawierzchni, projekt przewiduje poszerzenie jezdni w okolicach skrzyżowań, budowę nowych zatok autobusowych i ścieżek rowerowych oraz zmianę lokalizacji kapliczek znajdujących się zbyt blisko pasa ruchu. Przebudowane będą również trzy mosty w Denkówku, Goździelinie oraz Bodzechowie.

"To ważna droga na transportowej mapie regionu. Skomunikuje centrum i zachodnią część województwa z drogą krajową 74 (trasa Kielce- Lublin)" - podkreślił członek zarządu województwa Kazimierz Kotowski. Przypomniał, że starania o inwestycję trwały wiele lat.

"Ta droga to komunikacyjny kręgosłup naszej gminy. Jej stan jest od dłuższego czasu fatalny. Cieszymy się, że wreszcie doczekaliśmy się remontu" - powiedział dziennikarzom burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz.

Inwestycja będzie kosztowała 23 mln 866 tys. zł i co najmniej w 60 proc. zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. "Staramy się, by to dofinansowanie wzrosło jeszcze do 85 proc." - dodał dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski.

Modernizacja drogi spowoduje utrudnienia w ruchu na odcinku Ostrowiec - Ożarów. Według wstępnych planów, objazdy zostaną poprowadzone przez Opatów. Przebudowa ma zakończyć się do 30 października tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.