PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga połączyła stare i nowe Suwałki

  • PAP    20 października 2010 - 15:43
Droga połączyła stare i nowe Suwałki

33 mln złotych kosztowała budowa drogi łączącej północną i południową część Suwałk (Podlaskie). Droga sfinansowana w 90 proc. ze środków unijnych została oficjalnie w środę otwarta i oddana do użytku.
Droga łączy północną, mieszkalną część miasta z południową, gdzie mieszczą się firmy, handel i zakłady pracy; ma blisko 2 km i dwie jezdnie - każda po dwa pasy ruchu. Wokół niej przebudowane zostały także rozjazdy i ronda.

"To bardzo ważna inwestycja drogowa dla układu komunikacyjnego miasta. Łączy stare i nowe miasto. Tędy przebiega bardzo duży lokalny ruch samochodowy" - powiedział prezydent Suwałk Wiesław Stelmach.

Miasto pozyskało na budowę drogi prawie 30 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, 3 mln zł pochodziło z budżetu miasta. Drogę w ciągu 15 miesięcy wybudowało przedsiębiorstwo Budimex z Warszawy.

Ulica Reja to jedna z najbardziej ruchliwych ulic Suwałk. Po oddaniu drogi dla mieszkańców została odciążona głównie ulica Pułaskiego, która jest częścią krajowej "ósemki" prowadzącej do granicy z Litwą w Budzisku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.