PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga przez las w Katowicach: 1600 drzew do wycięcia

  • MN    12 października 2016 - 10:27
Droga przez las w Katowicach: 1600 drzew do wycięcia
Droga ma odciążyć zwykle zakorkowaną część miasta. (fot. wikipedia.org)

• Katowice ogłosiły przetarg na budowę drogi, która odciąży południe miasta.
• Problem w tym, że planowana droga, potrzebna mieszkańcom, zdaniem ekologów, zniszczy przyrodę, bo prowadzi przez las.
• Budowa ma zakładać wycinkę ok. 1600 drzew.
Budowa na którą ogłoszono przetarg ma połączyć ul. Bażantów z ul. Szarych Szeregów. Ma ona na celu odkorkowanie południowej części Katowic. Urzędnicy tłumaczą, że kierowcy oszczędzą paliwo i czas, korzyści odczują też mieszkańcy pobliskich posesji.

Sprzeciw inwestycja budzi wśród ekologów, którzy zwracają uwagę, że budowa drogi będzie miała negatywny wpływ na okoliczną przyrodę.

Urząd miasta odpowiada jednak, że w trosce o przyrodę będzie chciał odtworzyć drzewostan i nasadzi po budowie ok. 2 tysiące drzew w wieku od 6 do 10 lat.

Fani jednośladów też nie są zachwyceni 

Inwestycji sprzeciwiają się również rowerzyści. Profil Rowerowe Katowice na Facebooku napisał: „W ramach budowy zrównoważonego transportu miasto Katowice przystępuje do budowy nowej drogi dla... samochodów. Koszt drogi kilkanaście milionów, mniej więcej tyle, ile magistrat dumnie planuje wydać przez kilka lat na wszystkie inwestycje rowerowe”.

Budowa drogi przez las w Katowicach ma potrwać 18 miesięcy. Będzie ona liczyła prawie 1500 metrów. Termin składania ofert mija 25 października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.