PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga przywałowa Konstancin-Warszawa

  • www.Konstancin24.eu    25 sierpnia 2011 - 15:28
Droga przywałowa Konstancin-Warszawa

Samorząd powiatu piaseczyńskiego wspólnie z gminą Konstancin-Jeziorna prawdopodobnie jeszcze w tym roku wybuduje drogę przywałową między Gassami i Ciszycą.




Droga ma umożliwić dotarcie do Warszawy alternatywną, nadwiślańską trasą. Będzie kosztowała ok. 1 miliona złotych. Oba samorządy pokryją koszty po połowie.

Konstancin-Jeziorna ma właściwie tylko jedno połączenie drogowe z Warszawą – ul. Warszawską, która skupia cały ruch. Dlatego też samorządowcy postanowili umożliwić mieszkańcom inny dojazd. Już jakiś czas temu starostwo wyasfaltowało odcinek biegnącej nad Wisłą trasy przywałowej.

Komfortowo można dojechać nią aż do Wilanowa. Teraz, żeby zachęcić kolejnych kierowców do omijania zakorkowanej ul. Warszawskiej, starostwo postanowiło wyasfaltować kolejny odcinek gruntowej drogi między Gassami i Ciszycą.

Inwestycja ma kosztować ponad 1 milion złotych i zostanie sfinansowana wspólnie przez samorząd gminy i powiatu. Wyasfaltowanie tego fragmentu drogi nie tylko umocni wał wiślany, usprawni dostęp do rzeki podczas zagrożeń powodziowych, lecz także umożliwi mieszkańcom dotarcie do Wilanowa.

Trasa przywałowa już od pewnego czasu pełni funkcję tzw. małej obwodnicy gminy i ułatwia ominięcie zakorkowanej, a teraz także rozkopanej ul. Warszawskiej oraz szybsze dotarcie do stolicy. Nie brakuje jednak przeciwników tej inwestycji, którzy uważają, że to trwonienie publicznych pieniędzy, ponieważ w gminie jest dużo więcej dróg zarówno gminnych, jak i powiatowych wymagających przebudowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.