PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga rowerowa w Rawiczu trafi pod konsultacje

  • GP    21 czerwca 2017 - 07:33
Droga rowerowa w Rawiczu trafi pod konsultacje
Rawicz leży na trasie Poznań - Wrocław. (fot. pixabay.com)

Władze Rawicza nie ustają w walce o rowerową drogę S5. Pierwsze próby jej forsowania pojawiły się w lutym, teraz burmistrz Grzegorz Kubik chce powołać stowarzyszenie.
Burmistrz gminy Rawicz Grzegorz Kubik chce porozmawiać o projekcie Rowerowej S5. W czwartek (22 czerwca) z inicjatywy władz lokalnych odbędzie się spotkanie z samorządowcami, których gminy znajdują się w pasie drogi S5 na trasie Poznań-Wrocław. Mowa o 20 gminach.

Celem tego spotkania będzie propozycja powołania Stowarzyszenia Rowerowej S5.

Spotkanie odbędzie się w rawickim urzędzie miasta i gminy. Oprócz omówienia propozycji rowerowej, odbędzie się projekcja filmu o już poczynionych przygotowaniach do realizacji trasy rowerowej a także uczestnikom spotkania zostanie zaoferowana wyprawa rowerowy odcinkami planowanej trasy do Pałacu w Trzeboszu.

O drodze rowerowej wzdłuż S5 mówi się od zimy tego roku, kiedy lokalna gazeta pisała o możliwości powstania trasy. Jej celem ma być rekreacja, choć nie wyklucza się, że będzie ona także drogą do pracy wielu osób mieszkających w regionie.

Burmistrz Rawicza prowadzi kampanię na rzecz rowerowej drogi od lutego 2017 r.

Rawicz leży na południe od Leszna. Miasto jest praktycznie w połowie drogi między Wrocławiem i Poznaniem. Przebiega przez nie droga nr E 261 łącząca właśnie stolice Dolnego Śląska i Poznań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.