PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga S7 Rychnowo-Olsztynek gotowa do ruchu. Kolejne drogi czekają na budowę

  • MN    6 grudnia 2017 - 15:26
Droga S7 Rychnowo-Olsztynek gotowa do ruchu. Kolejne drogi czekają na budowę
Inwestycja pochłonęła 388,5 mln zł. (fot. MIB)

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 w woj. warmińsko-mazurskim został oddany do ruchu. Kierowcy szybciej i bezpieczniej będą podróżować na trasie łączącej Olsztynek z Ostródą. To tylko część większego planu dotyczącego budowy dróg ekspresowych.
W środę (6 grudnia) został oddany do ruchu ponad 11-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Rychnowo - Olsztynek. Jest to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Odcinek jest częścią inwestycji o łącznej długości 20 km, która została podzielona na dwa etapy: Ostróda Południe-Rychnowo (8,8 km), udostępniony do ruchu 11 sierpnia tego roku, oraz Rychnowo-Olsztynek Zachód (11,2 km).

Powstała dwujezdniowa droga ekspresowej S7 wraz z drogami serwisowymi, remontem dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Całość kosztowała 388,5 mln zł.

Oddanie do ruchu odcinka Rychnowo-Olsztynek to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk i Warszawę z południem Polski. Podczas otwarcia odcinka drogi S7 minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podkreślał, że to tylko część większej całości.

- Dzisiaj oddajemy do ruchu kolejny odcinek nowoczesnej drogi ekspresowej. Dzięki tej inwestycji kierowcy szybciej i bezpieczniej pojadą na trasie łączącej Olsztynek z Ostródą. Za 10 lat wszystkie miasta wojewódzkie będą połączone siecią dróg ekspresowych i autostrad – powiedział Andrzej Adamczyk.

Zapowiedź ministra infrastruktury to dobra wiadomość dla kierowców, ale trzeba pamiętać, że już w 2013 r. zapowiadano, że wszystkie 18 miast wojewódzkich zostanie połączone drogami ekspresowymi do 2020 r.

Tak zakładała przyjęta cztery lata temu przez rząd Strategia Rozwoju Transportu do 2020 r. Nad dokumentem cały czas trwają prace. W sierpniu tego roku powołano Zespół ds. Strategii Rozwoju Transportu, który ma zaktualizować dokument, dostosowując go do Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

Strategia dotyczy nie tylko transportu drogowego, ale także kolejowego, lotniczego, morskiego i wodnego śródlądowego, oraz miejskiego i intermodalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.