PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga S8, obwodnica Janek i Raszyna gotowa do otwarcia

  • pt/pap    17 lipca 2015 - 19:03
Droga S8, obwodnica Janek i Raszyna gotowa do otwarcia

Obwodnica S8 - fot.pap

Droga S8 ominie Janki i Raszyn pół roku przed terminem, a wyjazd z Warszawy w kierunku południowym będzie krótszy co najmniej o pół godziny.
Jeszcze w piątek, 17 lipca czyli pół roku przed terminem, ma zostać otwarta obwodnica Janek i Raszyna - poinformowała premier Ewa Kopacz. Otwarty zostanie pierwszy odcinek fragmentu trasy S8 łączący Opacz i Paszków.

"Dobra niespodzianka dla kierowców - droga S8 ominie Janki i Raszyn pół roku przed terminem, czyli dzisiaj (17 lipca – red.) do godz. 24 obwodnica Janek i Raszyna zostanie otwarta, a wyjazd z Warszawy będzie krótszy co najmniej o pół godziny. To jest dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy chcą wyjeżdżać na ten weekend z Warszawy" - powiedziała premier na piątkowym briefingu na warszawskim Dworcu Centralnym.

Rzecznik GDDKiA Jan Krynicki przypomniał, że droga, która w nocy ma zostać oddana do użytku, to trasa o długości ok. 5,8 km z Opaczy do Janek. To fragment drogi S8 wybudowany w ramach kontraktu na 11-kilometrowy odcinek z Opaczy do Paszkowa.

"Obecnie trwają jeszcze prace odbiorowe, a w nocy wdrożona będzie nowa organizacja ruchu" - powiedział Krynicki. Doprecyzował, że obecnie obwodnicę sprawdza inspektorat nadzoru budowlanego, policja i inne służby, które najprawdopodobniej do wieczora zakończą pracę.

Po otwarciu inwestycji zmieni się organizacja ruchu na południowej trasie wyjazdowej z Warszawy. Nowy fragment trasy - do czasu zakończenia całej inwestycji-  będzie najdogodniejszy dla kierowców udających się w kierunku Katowic i Wrocławia.

Nowo wybudowany odcinek będzie miał bowiem w pierwszym etapie połączenie tylko z przebudowywaną drogą krajową nr 8.

W stronę Krakowa kierowcy będą nadal korzystali z istniejącej tras prowadzącej przez Janki i Raszyn.

Jadąc z Janek i Raszyna do drogi krajowej nr 8 w stronę Katowic i Wrocławia kierowcy będą mogli włączyć się poprzez drogę krajowa nr 7 a następnie jadąc drogą wojewódzką nr 721.

Najgodniejsza trasa z Warszawy w kierunku Katowic i Wrocławia od Al. Krakowskiej prowadzi trasą S2 w kierunku na A2 w stronę Poznania, a następnie na węźle Opacz w kierunku nowo wybudowanej drogi S8 na Wrocław i Katowice.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do czasu otwarcia węzła „Warszawa Janki”, który powstaje w ramach przebudowy ponad 11 km odcinka drogi nr 8 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku Opacz – Paszków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • yaacko, 2015-07-17 23:00:05

    jak uczęszczałem do podstawówki w Raszynie (35 lat temu) karmino wszystkich niusami o wiadukcie w Jankach, basenie w Raszyńskiej podstawówce, i połączeniem Alej Jerozolmskich z Jankami. i nareszcie mamy sukces !