Droga S8: Odcinek z Zambrowa do Mężenina otwarty

Od 22 grudnia kierowcy mogą korzystać z nowego ponad 15-kilometrowego fragmentu trasy S8, od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina.
Droga S8: Odcinek z Zambrowa do Mężenina otwarty
Droga S8 Zambrów - Mężenin (fot.mib.gov.pl)

Droga ekspresowa S8 Wrocław-Warszawa-Białystok pełni kluczową rolę dla transportu krajowego – prowadzi do wschodniej granicy państwa – oraz międzynarodowego – umożliwia połączenie tranzytowe pomiędzy Litwą i Białorusią a Polską.

Od dziś kierowcy mogą korzystać z nowego ponad 15-kilometrowego fragmentu tej trasy, od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina, W jego otwarciu uczestniczył wiceminister rozwoju Witold Słowik.

– Oddany dziś do użytku kierowców odcinek drogi S8 to kolejna część sieci dróg ekspresowych zrealizowana z dofinansowaniem ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – podkreślił wiceminister.

– Ze wsparciem funduszy obecnej perspektywy wybudowano i przekazano już do użytku m.in. odcinek trasy S7 Miłomłyn - Ostróda Północ – dodał.

Inwestycja zrealizowano w ramach projektu Budowa drogi ekspresowej S8 Wyszków - Białystok.

Polegała ona na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej na terenie powiatu zambrowskiego (gminy Kołaki Kościelne i Rutki w województwie podlaskim) po istniejącym śladzie drogi krajowej, poza Mężeninem, którą to miejscowość droga ekspresowa omija po stronie południowo-zachodniej i południowej. Zrealizowano dwa węzły drogowe (Kołaki i Mężenin), 15 obiektów inżynierskich oraz 70 przepustów.

– W ramach tego projektu powstanie łącznie niemal 30 kilometrów drogi ekspresowej S8. W 2017 roku do użytku zostanie oddany ponad 14-kilometrowy odcinek Mężenin - Jeżewo – poinformował wiceminister Słowik.

Projekt uzyskał pozytywną decyzję Komisji Europejskiej 16 marca 2016 roku. Całkowita jego wartość to ponad 1 mld zł, z czego dofinansowanie unijne w ramach POIiŚ to 528 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

właśnie jedziemy nowym "wspaniałym" odcinkiem s8 i zastanawia nas to, dlaczego nowa droga jest tak źle wykonana, trzęsie prawie jak na starym odcinku. zastanawiamy sie czy istnieją jakieś normy jakościowe...? znowu krzywy walec?? raczej w tym przypadku przyczyny są inne. tylko dlacze...go ktoś się zgodził na tak marne wykonanie, prawdopodobnie za cenę dobrej drogi. rozwiń

iza, 2016-12-22 20:32:24 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE