PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga S8 powstaje wszędzie, tylko nie w okolicy Łodzi

  • Gazeta Wyborcza Łódź    10 listopada 2009 - 14:33

Inwestycja opóźnia się z kilku powodów: kłótnie o jej przebieg, brak w Łodzi rozgrywek Euro 2012 - mimo że miejscy urzędnicy zapewniali, że nie będzie to miało wpływu na planowane w Łodzi inwestycje, to budowa trasy S8 pokazuje coś innego - donosi "Gazeta Wyborcza Łódź".
Inwestycja jest realizowana i to w dość szybkim, jak na polskie warunki, tempie. Co pewien czas słychać o kolejnych etapach prac i nowych kontraktach na budowę S8. We wrześniu podpisano m.in. umowę na zaprojektowanie i wybudowanie 61-km fragmentu od Rawy Mazowieckiej do Piotrkowa Trybunalskiego. S8 na tym odcinku będzie przebiegać po istniejącej drodze krajowej nr 8, czyli tzw. gierkówce. Zostanie ona całkowicie przebudowana - powstaną m.in. bezkolizyjne skrzyżowania - donosi "Wyborcza".

W połowie listopada planowane jest podpisanie kolejnego kontraktu. Tym razem na budowę odcinka Wrocław - Oleśnica. Co się dzieje z fragmentem, który ma tworzyć południową obwodnicę Łodzi i przebiegać obok Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradza? Dopiero wybrano jej szczegółowy przebieg. Budowa rozpocznie się najwcześniej w 2011 r.- pisze "Wyborcza". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.