PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga wojewódzka 167 doczeka się remontu

  • PAP    10 czerwca 2013 - 19:10
Droga wojewódzka 167 doczeka się remontu

Do 15 listopada 2014 r. ma być przebudowany znajdujący się w bardzo złym stanie technicznym 12-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 167 Koszalin-Ogartowo. Na wykonanie inwestycji został już ogłoszony przetarg.
W poniedziałek poinformowali o tym na konferencji prasowej wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski i dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (ZZDW) Bogdan Krawczyk.

Szacunkowy koszt przebudowy 12-kilometrowego odcinka trasy między Koszalinem a skrzyżowaniem z drogą 168 do Zegrza Pomorskiego określono w ogłoszeniu o przetargu na 38,8 mln zł bez podatku VAT.

Zarząd województwa na inwestycję przeznaczył 25 mln zł. Jak powiedział Jakubowski, decyzję taką podjęto m.in. z powodu planowanego na 2015 r. uruchomienia w Zegrzu Pomorskim regionalnego portu lotniczego. Droga 167 stanie się wówczas dodatkową oprócz drogi krajowej nr 11, trasą dojazdową do lotniska.

ZZDW oferty na wykonanie przebudowy będzie przyjmował do 16 lipca. Wadium w przetargu ustalono na 500 tys. zł. ZZDW, jak wynika z ogłoszenia, rozpoczęcie prac na drodze planuje na koniec sierpnia br.

Przeznaczony do przebudowy odcinek drogi nr 167 jest w bardzo złym stanie technicznym. Jak powiedział na konferencji dyrektor Krawczyk, to obecnie jedną z najgorszych dróg wojewódzkich w regionie.

Ponieważ trasa przebiega przez główne miejscowości gminy Świeszyno, tamtejszy samorząd zdecydował o przeznaczeniu na jej przebudowę 1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.