PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga z Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza gotowa w połowie maja

  • PAP    6 maja 2014 - 12:45
Droga z Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza gotowa w połowie maja

- 15 maja do użytku ma być oddana trasa z Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza; dzięki temu podróż ze Szczecina do Sulechowa ma trwać ok. dwie godziny - zapowiada GDDKiA. W piątek, 9 maja zielonogórski oddział Dyrekcji organizuje Dni Otwarte Funduszy Europejskich na drodze S3.
Nowy odcinek S3 ma długość ponad 37 km. W ramach budowy powstały dwa nowe węzły drogowe: Skwierzyna Południe i Skwierzyna Zachód. Wybudowana została także obwodnica Skwierzyny w ciągu drogi nr 24. To pozwoli na całkowite wyeliminowanie Skwierzyny z ruchu tranzytowego, która stanowiła na tej trasie wąskie gardło.

"To oznacza, że kierowcy jadący zarówno drogą nr 3 relacji Gorzów - Zielona Góra, ale także udający się do lub z Poznania trasą 24 ominą Skwierzynę, co przełoży się na znaczne zwiększenie płynności ruchu, komfortu jazdy i bezpieczeństwo. Tym samym zmniejszy się natężenie ruchu w Skwierzynie z korzyścią dla jej mieszkańców" - powiedziała rzeczniczka oddziału GDDKiA w Zielonej Górze Anna Jakubowska.

Budowa tego fragmentu S3 kosztowała ponad 761,5 mln zł. Wybudowane zostały 44 wiadukty i mosty, w tym cztery przejścia dla dużych zwierząt. Po oddaniu do ruchu kierowcy zyskają połączenie ekspresowe stolic województwa lubuskiego, a Szczecin będzie miał bezpośrednie połączenie trasą szybkiego ruchu z autostradą A2.

Ostatnim etapem budowy S3 między Szczecinem a Sulechowem (prawie 210 km) będzie budowa drugich nitek obwodnic Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza. Trwa procedura przetargowa; oddanie drugich jezdni obwodnic planowane jest na koniec 2016 r.

Piątkowa impreza promująca unijne inwestycje drogowe odbędzie się na terenie Obwodu Utrzymania Drogi (OUD) S3 przy węźle drogowym Międzyrzecz Północ. Jak zaznaczyła rzeczniczka, będzie okazją m.in. do obejrzenia OUD, który na co dzień nie jest dostępny dla osób z zewnątrz.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć zdjęcia niektórych inwestycji GDDKiA zrealizowanych przy współudziale środków unijnych. Zaprezentowany ma być też sprzęt służący do utrzymania dróg i prac pomiarowych wykonywanych przez GDDKiA, a także sprzęt ratownictwa drogowego straży pożarnej.

"Będzie można obserwować działania służb ratowniczych podczas symulowanego wypadku na drodze S3 na węźle Międzyrzecz Północ" - dodała Jakubowska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.