PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga z Ostrowca Św. do Nowej Słupi gotowa

  • PAP    4 października 2011 - 14:40
Droga z Ostrowca Św. do Nowej Słupi gotowa

Ponad 80,6 mln zł kosztowała przebudowa drogi wojewódzkiej nr 751 pomiędzy Ostrowcem Świętokrzyskim i Nową Słupią, wraz z budową obwodnicy tej miejscowości. Dziś oficjalnie otwarto trasę z poszerzoną jezdnią i nową nawierzchnią.
Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich realizował inwestycję przez dwa lata.

Droga wojewódzka nr 751 to droga o znaczeniu ponadregionalnym łącząca dwie drogi krajowe: DK nr 7 Warszawa-Kraków i DK nr 9 Radom-Rzeszów.

Przebudowany odcinek wraz z obwodnicą Nowej Słupi znajduje się na szlaku komunikacyjnym, łączącym Kielce (zabierz głos/oceń prezydenta) z drugim, co do wielkości miastem województwa świętokrzyskiego - Ostrowcem Świętokrzyskim (zabierz głos/oceń prezydenta).

Obwodnica Nowej Słupi, zmniejszyła obciążenie ruchem samochodowym w często odwiedzanej przez turystów miejscowości - rozpoczyna się tu m. in. szlak pieszy na drugi, co do wielkości szczyt Gór Świętokrzyskich, Święty Krzyż. W miejscu połączenia obwodnicy z trasami wojewódzkimi nr 756 i 753 powstało rondo.

W ramach inwestycji na 21-kilometrowym odcinku trasy poszerzono jezdnię do szerokości siedmiu metrów. Wybudowano dodatkowy pas dla ruchu powolnego na wzniesieniu Dobruchna. Przebudowano także skrzyżowania trasy z drogami lokalnymi.

Przebudowano trzy mosty na lokalnych potokach; powstały nowe przepusty nad rowami, umożliwiające dojazdy na posesje.

Jezdnia zyskała kanalizację deszczową. Wzdłuż drogi, w miejscowościach leżących przy trasie położono chodniki, zbudowano zatoki autobusowe i wiaty przystankowe. W Szwarszowicach i Waśniowie nad drogą zainstalowano nowe oświetlenie.

Inwestycję w ponad 70 proc. dofinansowała Unia Europejska, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (zabierz głos/oceń marszałka).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.