PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga za unijną kasę ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych na Podkarpaciu

  • PAP    13 października 2014 - 19:53
Droga za unijną kasę ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych na Podkarpaciu

Łatwiejszy dostęp do terenów inwestycyjnych w Rogoźnicy (Podkarpackie) to jeden z głównych celów rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 869. Inwestycja, która została podzielona na pięć etapów, zakończyć ma się do roku 2020 i będzie dofinansowana z budżetu UE.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie Ewa Sudoł-Sikora, po rozbudowie droga wojewódzka połączy węzeł Rzeszów-Zachód na autostradzie A4 z węzłem Jasionka na drodze ekspresowej S19.

"Dzięki tej inwestycji znacznie łatwiejszy będzie dostęp do terenów inwestycyjnych w Rogoźnicy, które są podstrefą mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z przebudowy skorzystają też pasażerowie lotniska w Jasionce, bo po zakończeniu prac będzie można szybciej dojechać do portu lotniczego" - zaznaczyła.

Inwestycja podzielona została na pięć etapów, obecnie rozpoczęła się rozbudowa czwartego. Prace odbywają się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 869 z drogą krajową nr 9 w miejscowości Rudna Mała.

W ramach inwestycji firma Strabag wybuduje tam m.in. wiadukt, którym poprowadzona zostanie droga krajowa nr 9. Powstanie też drugi wiadukt na linią kolejową Ocice-Rzeszów. Strabag oprócz wykonania czwartego etapu przygotował projekt przebudowy całej drogi. Łączny koszt tych prac to ponad 33 mln zł.

Sudoł-Sikora dodała, że w miejscu prowadzenia prac kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. Prace przy budowie tego etapu powinny zakończyć się w listopadzie przyszłego roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.