Drogi będą prywatne

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 28-06-2010
  • drukuj
Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego rozważa oddanie kilkuset kilometrów dróg w zarząd prywatnemu koncesjonariuszowi. Powód - w kasie marszałka brakuje pieniędzy na niezbędne remonty.

Jak czytamy, drogi w województwie kujawsko-pomorskim należą do najgorszych w Polsce. Urząd marszałkowski, który zarządza siecią ponad 1,7 tys. km dróg, szykuje się do przetargu na firmę, która za swoje pieniądze zmodernizuje w ekspresowym tempie najważniejsze szlaki w województwie.

- Z własnych oraz unijnych środków remontujemy tyle, ile się da. Efekty nie są jednak w pełni zadowalające. Ledwo skończymy jeden odcinek, sypie się następny - mówi  Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

 - Chcę, by w modernizowaniu dróg pomogły prywatne firmy - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jeszcze trza poszukać takiego sposobu, Jak prywatne zabrać ze świata do grobu. Kiedy ktoś takiego dokona sukcesu, Wtedy rozdzielicie, wszystko, bez kretesu.

Eterno Vagabundo, 2010-06-29 06:57:55 odpowiedz

Czyżby kolejny drenaż kieszeni podatnika ?! Może wielokrotnie zgłaszany pomysł ograniczenia kosztów funkcjonowania biurokracji urzędniczej da znacznie lepszy efekt.

kom, 2010-06-28 18:53:57 odpowiedz

Marszałek na pohybel !

obs, 2010-06-28 15:49:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE