PARTNER PORTALU
 • BGK

Drogi będą prywatne

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    28 czerwca 2010 - 11:17

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego rozważa oddanie kilkuset kilometrów dróg w zarząd prywatnemu koncesjonariuszowi. Powód - w kasie marszałka brakuje pieniędzy na niezbędne remonty.
Jak czytamy, drogi w województwie kujawsko-pomorskim należą do najgorszych w Polsce. Urząd marszałkowski, który zarządza siecią ponad 1,7 tys. km dróg, szykuje się do przetargu na firmę, która za swoje pieniądze zmodernizuje w ekspresowym tempie najważniejsze szlaki w województwie.

- Z własnych oraz unijnych środków remontujemy tyle, ile się da. Efekty nie są jednak w pełni zadowalające. Ledwo skończymy jeden odcinek, sypie się następny - mówi  Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

 - Chcę, by w modernizowaniu dróg pomogły prywatne firmy - dodaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Eterno Vagabundo, 2010-06-29 06:57:55

  Jeszcze trza poszukać takiego sposobu, Jak prywatne zabrać ze świata do grobu. Kiedy ktoś takiego dokona sukcesu, Wtedy rozdzielicie, wszystko, bez kretesu.
 • kom, 2010-06-28 18:53:57

  Czyżby kolejny drenaż kieszeni podatnika ?! Może wielokrotnie zgłaszany pomysł ograniczenia kosztów funkcjonowania biurokracji urzędniczej da znacznie lepszy efekt.
 • obs, 2010-06-28 15:49:11

  Marszałek na pohybel !