PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogi, Kartuzy: Strabag zbuduje obwodnicę

  • pt    1 grudnia 2015 - 17:23
Drogi, Kartuzy: Strabag zbuduje obwodnicę

Do końca 2020 roku powstanie obwodnica Kartuz

Spółka Strabag zawarła umowę z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku na realizację I etapu budowy obwodnicy Kartuz. Realizacja inwestycji będzie kosztować 14,6 mln zł.
- Oprócz odciążenia miasta i wyprowadzenia z niego ruchu pojazdów ciężarowych, obwodnica Kartuz ma udrożnić szlak komunikacyjny przez teren Kaszub i uczynić jej okolice atrakcyjnymi dla potencjalnych inwestorów i przedsiębiorców. To kolejna po obwodnicy Kościerzyny ważna pod tym względem inwestycja drogowa budowana na Kaszubach przez Strabag - mówi Wojciech Trojanowski prezes zarządu firmy.

W ramach kontraktu powstanie 2-kilometrowa obwodnica Kartuz.

Z uwagi na charakter terenu, na którym będzie przebiegała obwodnica, konieczne będzie wykonanie wymian gruntów, wzmocnienia podłoża, a także wykonanie szczelnego systemu odprowadzenia wód opadowych, zespołów podczyszczających wody opadowe z jezdni, zbiorników retencyjnych i infiltracyjnych.

Inwestycja będzie realizowana w oparciu o unijny Program Infrastruktura i Środowisko.

Budowa obwodnicy Kartuz składać się będzie z kilku etapów, w ramach których łącznie powstanie ok 9-kilometrowy odcinek drogi. Realizowany przez spółkę Strabag etap I obejmować będzie 2,1-km fragment od wsi Grzybno.

Planowane zakończenie wszystkich etapów przewidziane jest na 2020 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.