PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogi lokalne za narodową kasę

  • AZA    2 listopada 2010 - 16:02

Oddano do użytku drogi powiatowe prowadzące przez gminę Pleśna – w miejscowościach Rzuchowa, Pleśna i Świebodzin.
Powiat tarnowski skorzystał z możliwości uzyskania dotacji na modernizację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, który zakłada, że państwo dofinansowuje remont w 50 procentach, drugą połowę wykłada zainteresowany.

Na ponad 4-kilometrowym odcinku w Rzuchowej, Pleśnej i Świebodzinie, droga została poszerzona, położona została nowa nawierzchnia o bardzo dobrej jakości. Ułożono krawężniki i – co ważne – powstały nowe chodniki. Są także nowe, bezpieczne zatoczki autobusowe, odmulono przy okazji rowy i wybudowano nowe przepusty.

Trasa ta jest bardzo uczęszczaną drogą powiatową, chociażby ze względu na duży ruch pojazdów mieszkańców, którzy dojeżdżają z tych miejscowości do pracy w Tarnowie. Jednak stan nawierzchni pozostawiał przed remontem wiele do życzenia.

– Remontujemy drogi, aby kierowcy nie narzekali, że coraz lepszymi samochodami jeżdżą po złej jakości drogach. Ale w ślad za tym zwiększamy też bezpieczeństwo pieszych – budujemy nowe chodniki, remontujemy zniszczone odcinki, aby mieszkańcy czuli się pewniej pokonując drogę do szkoły, na zakupy czy też do kościoła – podkreślał starosta tarnowski Mieczysław Kras.

Inwestycję rozpoczęto wiosną tego roku. Jej całkowity koszt wyniósł 2,6 mln zł, w tym: dotacja z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – 1,3 mln zł, środki własne powiatu tarnowskiego – 951 tys. zł, gmina Pleśna – 250 tys. zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.