PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogi na Euro budują amatorzy

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    17 marca 2012 - 09:06
Drogi na Euro budują amatorzy

Pośpiech w budowie dróg na Euro powoduje, że inwestycje realizują firmy bez doświadczenia.
Autostrady – inwestycje, które pochłaniają dziesiątki miliardów złotych – budują firmy, które nie posiadają doświadczenia i kwalifikacji w realizacji takich inwestycji – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Część publicznych pieniędzy trafia nawet do szarej strefy, bo pracownicy zatrudniani są na czarno. W efekcie na budowach panuje chaos, przestrzeganie norm budowlanych jest niemożliwe, a robotnicy nie są odpowiednio nadzorowani.

Oficjalnie wygląda to tak: kontrakty z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na budowę autostrad dostają giganci budowlani – Hydrobudowa Polska, Polimex-Mostostal, Skanska, Budimex. Biorą sobie równie dużych podwykonawców i grupują się w konsorcja.

Główni wykonawcy i ich oficjalni podwykonawcy zapewniają przede wszystkim obsługę inżynieryjno-techniczną kontraktu. Faktyczne prace budowlane wykonują pracownicy zewnętrzni, których nikt nie pyta, czy już kiedyś stawiali most lub wylewali asfalt. W tej sytuacji nie powinno dziwić, że autostrady pękają, zanim jeszcze ruszyły po nich samochody – pisze „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • hugo, 2012-03-21 09:32:59

    Ja już kiedyś wylałem raz asfalt! Szłem po magazynie i kopłem w beczkę to się wylał... Szef magazynu sie lekko zdenerwował ale co tam... Wylewać asfalt to ja już umiem. Autor tego tekstu to widzę też zna się na wylewaniu asfaltu i na budowlance w ogóle. Brawo pismaki! Tak trzymać! Piszcie więcej bzd...ur o rzeczach, na których się nie znacie.  rozwiń
  • gklewski, 2012-03-19 11:31:01

    Umówmy się proszę Państwa - tym krajem od 25 lat rządzą dyletanci, polityczni zakładnicy, i zwykli złodzieje!!! To co łapie ABW to tylko mały wierzchołek piramidalnych przekrętów!!!