PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogi na Mazowszu z rządowym wsparciem

  • PAP    29 listopada 2013 - 17:17
Drogi na Mazowszu z rządowym wsparciem

22 wnioski zarekomendował wojewoda mazowiecki do dofinansowania rządowego na 2014 rok w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - poinformowała w piątek rzeczniczka wojewody Ivetta Biały. Lista ma być zatwierdzona do 20 grudnia br.
Jak poinformowała rzeczniczka w piątkowym komunikacie, w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - czyli tzw. schetynówek - na 2014 rok zgłoszono na Mazowszu 195 wniosków. Pięć z nich nie spełniło wymogów formalnych, więc na liście rankingowej wniosków znalazło się 190 projektów złożonych przez samorządy.

"Obejmują one łącznie 430 km dróg" - poinformowała rzeczniczka. "Kwota dofinansowania rządowego dla województwa mazowieckiego wynosi 24 mln zł" - dodała.

Listę zarekomendowanych przez wojewodę projektów do 20 grudnia ma zatwierdzić minister administracji i cyfryzacji.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych jest realizowany od 2008 r. - obecna edycja jest jego kontynuacją.

Pod koniec października br. Rada Ministrów zdecydowała, że wydatki budżetowe na dofinansowanie przebudowy, budowy i remontów dróg gminnych i powiatowych w ramach programu wieloletniego zostaną obcięte w przyszłym roku o 750 mln zł (z 1 mld zł do 250 mln zł). Decyzja ta oznacza, że na program w latach 2012-2015 trafi nie 2,7 mld zł, a 1,95 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.