PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogi pod Płockiem są nieprzejezdne

  • PAP    31 stycznia 2014 - 11:55
Drogi pod Płockiem są nieprzejezdne

- Część dróg powiatowych i wojewódzkich w okolicach Płocka (Mazowieckie) jest częściowo lub całkowicie nieprzejezdna. Powodem jest zalegający śnieg, nawiewany przez silny wiatr z poboczy i pobliskich pól.
Jak poinformował w piątek rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek, nieprzejezdne są m.in. drogi powiatowe nr 2948W z Dzierżanowa do Gromic i nr 2951W z Bulkowa do Kobylnik oraz drogi wojewódzkie nr 540 z miejscowości Zągoty do miejscowości Kamionki i nr 567 ze Staroźreb do Góry.

Jeszcze w czwartek Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego skierowało do odśnieżania dróg pod Płockiem kilkadziesiąt jednostek sprzętu - początkowo 40, a następnie zwiększając tę liczbę do 52.

"Oprócz tych należących do powiatu wykorzystano także urządzenia wypożyczone z różnych instytucji w regionie. Parku maszynowego nie można już powiększyć bez strat dla powiatów ościennych" - informowało wtedy starostwo powiatowe w Płocku.

Ostrzegając mieszkańców powiatu płockiego przed trudnymi warunkami na drogach, starosta i Zarząd Dróg Powiatowych zaapelowali o ograniczone korzystanie z samochodów.

W samym Płocku drogi są przejezdne, jednak na jezdniach występuje miejscami błoto pośniegowe oraz zajeżdżony śnieg.

Z powodu nieprzejezdnych dróg poza granicami miasta płocka komunikacja miejska wprowadziła w piątek ograniczenia lub zmianę trasy w kursach 11 autobusów podmiejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.