PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogi: Północna obwodnica Gorlic gotowa

  • pt    12 kwietnia 2016 - 09:16
Drogi: Północna obwodnica Gorlic gotowa
Uroczyste otwarcie obwodnicy Gorlic (fot.malopolskie.pl)

• Zakończyła się budowa północnej obwodnicy Gorlic – trasy, która ma kluczowe znaczenie nie tylko dla miasta, ale i całego powiatu.
• To największe zadanie drogowe, jakie powiat gorlicki i miasto Gorlice zrealizowały w ostatnim czasie.

W uroczystym otwarciu inwestycji uczestniczyli: wicemarszałek Stanisław Sorys oraz radny województwa Stanisław Pasoń.

To największe zadanie drogowe, jakie powiat gorlicki i miasto Gorlice zrealizowały w ostatnim czasie. Budowa północnej obwodnicy nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

- Środki przekazane na inwestycję zostały właściwie wykorzystane – to kolejny krok w rozwoju miasta i całego regionu. Inwestorów z pewnością zachęci fakt, że można teraz dużo łatwiej się dojechać do strefy aktywności gospodarczej. zyska na tym też branża turystyczna – wyliczał małopolski wicemarszałek Stanisław Sorys.

Jak zwracał uwagę przedstawiciel władz województwa, budowa północnej obwodnicy Gorlic to przykład dobrego współdziałania.

–Ten projekt doskonale wpisuje się w szeroko rozumianą filozofię współpracy. To jeden z niewielu, które były realizowane w partnerstwie pomiędzy władzami miasta i samorządem powiatowym. W obecnej perspektywie finansowej kładzie się na to ogromny nacisk - podkreślił wicemarszałek.

- Północna obwodnica Gorlic to jest całkowicie nowa jakość. W połączeniu z układem strefy aktywności gospodarczej stanowi znakomitą alternatywę dojazdu od drogi wojewódzkiej numer 977, a tereny przy drodze ożyły pod względem inwestycyjnym, tu zaczyna się dziać dużo dobrego – mówił starosta gorlicki Karol Górski.

Całkowity koszt powstania północnej obwodnicy Gorlic to kwota 39,6 mln zł, w tym 24,6 mln zł stanowiło dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Środki własne zapewniły samorządy miasta i powiatu.

W ramach przedsięwzięcia gruntownie zmodernizowano 4,5 km odcinek drogi oraz łącznik drogi krajowej nr 28 z drogi wojewódzkiej nr 977. Wybudowano 3 nowe ronda, 4 zatoki autobusowe wraz z peronami oraz 1 zatokę parkingową.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.