Drogi samorządowe znów w prywatne ręce

  • wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
  • 03-01-2012
  • drukuj
Ubiegłorocznemu, pionierskiemu, ale zakończonemu fiaskiem przetargowi na 12-letnie utrzymanie jednej z dróg wojewódzkiej na Dolnym Śląsku, przyglądały się samorządy w całej Polsce.
Drogi samorządowe znów w prywatne ręce

Dolnośląscy samorządowcy nie zamierzają jednak rezygnować ze swojego pomysłu.

Czytaj też: Porażkę chcą przekuć w sukces - czyli jeszcze więcej dróg w PPP

Więcej na ten temat tutaj.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Za wczesnie na takie umowy,
obecnie samorządy i inni zamawiajacy mają problemy z przygotowaniem INWESTYCJI (własciwy projekt- dokumentacja, pozwolenia, finanse-środki, aby można realizować budowę bez postojów!!!), niech te problemy pokonają.
Trudno jest dokładnie oszacować koszty bie
...żące, jeszcze trudniej przewidzieć koszty w przyszłości, chocby sytuacje pogodową ( w tym roku do chwili obecnej nie ma kosztów na odsnieżanie, zuzycie drogi i potrzebne zabiegi), czy my mieszkańcy mamy przepłacac za tzw ryzyka niewłaściwie oszacowane i zapewne przepłacane w kwocie umownej, po co opłacamy słuzby drogowe, to one na bieżąco powinny koordynować POTRZEBY i MOZLIWOŚCI finansowe dot. dróg w samorządzie !!!!
Jeszcze za wcześnie na takie kompleksowe oddawanie spraw firmom zewnętrznym, mamy do dzisiaj problem z opłatami za gotowośc na A4 pomiedzy katowicami i Krakowem, w dodatku umowa nie może być upubliczniona, chyba wracamy do kraju bezprawia i akceptacji wszelkich przejawów korupcji.
rozwiń

fifi, 2012-01-03 15:20:14 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE