Drogowa dyrekcja wyda 500 mln zł

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu
  • 12-09-2011
  • drukuj
Na nowe drogi pieniędzy brakuje, ale znajdą się na inteligentny system zarządzania ruchem.
Drogowa dyrekcja wyda 500 mln zł
Kierowcom będzie jeździło się łatwiej i bezpieczniej – obiecuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – informuje „Puls Biznesu”.

GDDKiA ogłosiła właśnie przetarg na studium wykonalności dla budowy Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem (KSZR). „Studium to pierwszy etap budowy systemu.

Kolejny to przeprowadzenie jeszcze w tym roku konkursu na opracowanie specyfikacji technicznych. Na 2012 rok planowane jest natomiast przeprowadzenie przetargu na zaprojektowanie i budowę KSZR” – zapowiada rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken.

Nowy system ma być gotowy do 2014 roku. Wykonawca może zainkasować 500 mln zł za zaprojektowanie i wykonanie czterech centrów zarządzania ruchem na autostradach, ekspresówkach i części dróg krajowych.

Dzięki nim kierowcom będzie łatwiej uniknąć korków, karamboli czy ominąć remontowane odcinki tras, a w konsekwencji – bezpieczniej dotrzeć do celu.

KSZR musi być zsynchronizowany m.in. z monitoringiem wizyjnym nawierzchni drogowej i systemami informowania kierowców o warunkach na drogach oraz o liczbie wolnych miejsc parkingowych w miejscach obsługi podróżnych - informuje "Puls Biznesu". Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

inteligentny system zarządzania ruchem podczas gdy potrzebne są drogi i PArkingi? obok wolności wydawania środków powinny być też brane pod uwagę chociażby takie czynniki jak zdrowy rozsądek.

Swat, 2011-09-12 12:17:01 odpowiedz

Na wydany pierwszy grosik czekamy z niecierpliwością.

Dulcynea, 2011-09-12 11:30:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE