PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogowa Inicjatywa Samorządowa

  • lk    1 grudnia 2010 - 11:31
Drogowa Inicjatywa Samorządowa

W Kujawsko – Pomorskiem powstaje Drogowa Inicjatywa Samorządowa – partnerski program inwestycyjnego samorządu województwa i samorządów gminnych, którego zadanie to poprawa bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich.
Samorząd chce poprawić bezpieczeństwo na drogach poprzez budowę chodników i innej towarzyszącej infrastruktury drogowej. Zakończyła się już budowa chodników w Grzywnie w gminie Chełmża oraz z Frydrychowa do Napola w gminie Kowalewo Pomorskie.

- DIS to sposób, by w przebiegu dróg wojewódzkich we wszystkich gminach województwa powstawała potrzebna lokalnym społecznościom towarzysząca infrastruktura drogowa. Chodzi o chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, kanalizację deszczową, montaż barier i sygnalizacji świetlnej, a także poprawę oznakowania. Warunkiem przystąpienia do partnerstwa była gotowość wyasygnowania przez gminę lub stworzone do tej inicjatywy partnerstwo gmin co najmniej 60 procent wartości inwestycji - wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

Do tej pory w ramach programu przystąpiono do realizacji 10 inwestycji na łączną kwotę 3,2 miliona złotych. Wśród nich zakończone są już budowy chodników w Grzywnie w gminie Chełmża oraz z Frydrychowa do Napola w gminie Kowalewo Pomorskie. Dobiega też końca budowa chodników w  Rakutowie w gminie Kowal oraz w Olszówce w gminie Golub-Dobrzyń, a zaawansowane prace trwają między innymi przy budowie chodnika przy ul. Toruńskiej w Unisławiu.

Czytaj też:

Bezpieczna jazda w Modlinie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.