PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogowa inicjatywa samorządowa na start

  • AZA    17 sierpnia 2010 - 12:48
Drogowa inicjatywa samorządowa na start

Rusza "Drogowa inicjatywa samorządowa" -program inwestycyjny, realizowany w partnerstwie samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z samorządami gminnymi.
W tym roku w ramach DIS Kujawsko-Pomorskie zrealizuje pierwsze szesnaście przedsięwzięć na terenie dwunastu gmin. Dzięki programowi w krótkim czasie ma się poprawić stan bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich w całym regionie.

- DIS to sposób, by w przebiegu dróg wojewódzkich we wszystkich gminach województwa powstawała potrzebna lokalnym społecznościom towarzysząca infrastruktura drogowa. Chodzi o chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, kanalizację deszczową, montaż barier i sygnalizacji świetlnej, a także poprawę oznakowania. Warunkiem przystąpienia do partnerstwa jest gotowość wyasygnowania przez gminę lub stworzone do tej inicjatywy partnerstwo gmin co najmniej 60 procent wartości inwestycji – wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

Przedsięwzięcia realizować będzie funkcjonujący w ramach samorządowej administracji województwa Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Kujawsko-pomorskie samorządy gminne składały tegoroczne wnioski o przystąpienie do DIS do końca maja. 10 sierpnia zarząd województwa przyjął uchwałę o wyborze inwestycji na 2010 rok. Ich wartość to 5,1 mln złotych, udział gmin to ponad 3 miliony złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.