PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogowa niewiadoma

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    23 sierpnia 2011 - 07:13
Drogowa niewiadoma

Trwa 21 przetargów, w których rząd chce wybrać firmy mające wybudować w sumie ok. 300 km autostrad i dróg ekspresowych. Kolejne postępowania nie są planowane.
Może się zmienić to, jeżeli Komisja Europejska zgodzi się na przesunięcie miliarda euro z puli kolejowej na drogi – pisze „Rzeczpospolita”.

Jak podaje GDDKiA, w toku jest obecnie kolejnych 18 postępowań – nie wiadomo, kiedy zostaną rozstrzygnięte. Dotyczą budowy w sumie ok. 260 km dróg ekspresowych i autostrad. Większość została wszczęta w połowie zeszłego roku.

Rozpoczynania kolejnych inwestycji drogowych rząd na razie nie planuje. We wrześniu zakończy się rozstrzyganie trwających postępowań. Wówczas się okaże, czy i jakie są oszczędności.

Zgodnie z nowym rządowym programem w latach 2011-2015 na nowe drogi ma zostać wydanych 82,8 mld zł. Jeżeli w wyniku obecnie realizowanych zadań i rozstrzyganych przetargów pojawią się oszczędności – ruszą prace na odcinkach znajdujących się na liście rezerwowej – podaje „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.