Drogowa wojna na paragrafy o A4

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 25-02-2011
  • drukuj
GDDKiA poinformowała, że z powodu sześciomiesięcznego opóźnienia w budowie rozwiązała kontrakt z wykonawcą blisko 21 km autostrady A4 między Brzeskiem a Wierzchosławicami w Małopolsce.
Drogowa wojna na paragrafy o A4

Rządowa agencja nałożyła karę umowną w wysokości 10 proc. wartości kontraktu, czyli ok. 62 mln zł na konsorcjum NDI z Sopotu i macedoński SB Granit. W czwartek firmy przeszły do kontrataku – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Przedstawiciel NDI tłumaczy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie mogła rozwiązać z nimi kontraktu, bo on już nie obowiązywał. Powiadomienie o odstąpieniu od kontraktu konsorcjum złożyło 9 lutego.

Powodem zerwania umowy był konflikt z GDDKiA. Zamawiający nie wywiązywał się z umowy, m.in. nie wypłacił części należności za wykonane prace.

Spór dotyczy kilkudziesięciu milionów złotych. Opóźnienia w budowie autostrady firma tłumaczy błędami w projekcie budowlanym przygotowanym przez GDDKiA.

GDDKiA podtrzymuje stanowisko, że kontrakt został zerwany z winy wykonawcy, i zapowiada, że w najbliższych tygodniach inwestycja zostanie zinwentaryzowana i na tej podstawie rozliczona – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE