PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogowe inwestycje w Kielcach

  • PAP    2 stycznia 2013 - 21:00
Drogowe inwestycje w Kielcach

Zmniejszenie ruchu na ul. Seminaryjskiej, połączenie ul. Krakowskiej z Prostą i rewitalizacja placu przy domu kultury - to cele rozpoczynanej właśnie przez Miejski Zarząd Dróg w Kielcach inwestycji za ponad 18 mln zł.
Kielecki Miejski Zarząd Dróg ogłosił właśnie przetarg na pierwsze prace rozpoczynające inwestycję, która ma zmniejszyć ruch w ścisłym centrum miasta, ułatwić wjazd z kierunku Krakowa do śródmieścia i udrożnić wyjazd z centrum na krajową drogę nr 73. Będzie to możliwe dzięki wydłużeniu ul. Krakowskiej, budowie nowego skrzyżowania z ul. Ściegiennego oraz łącznika do ul. Prostej i Wojska Polskiego.

Zmodernizowany zostanie także teren przy Wojewódzkim Domu Kultury.

Inwestycja była planowana przez władze miasta od 2 lat.

"Inwestycja jest tak rozplanowana, aby prace związane z utrudnieniami ruchu rozpocząć około czerwca, kiedy do użytku zostanie oddany węzeł na ul. Żelaznej. Zmniejszy to nieco uciążliwość prac dla kierowców" - poinformował w środę PAP rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach Jarosław Skrzydło.

W ramach tej samej inwestycji zrewitalizowany zostanie plac przy międzywojennym budynku Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach - przesunięty w nowe miejsce zostanie Pomnik Czwórki Legionowej, plac zostanie wybrukowany granitem.

Koszt inwestycji finansowanej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego jest szacowany na ponad 18 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Mieszkana ul. W.Polskiego, 2013-02-23 14:29:59

    Wszystko pięknie tylko co z mieszkańcami ul. Prostej i Woj. Polskiego? Przecież przy zwiększonym ruchu kołowym na tych ulicach i braku sygnalizacji świetlnej mieszkańcy nie będą w stanie przedostać się przez ulicę. Co hałasem, który na pewno się zwiększy, a za 6 metrowe ekrany mieszkańcy serdecznie ...dziękują. Ponadto na tym terenie występują jeże,które mają swoją ścieżkę przez ul. Wojska Polskiego. Gdy zwiększy się natężenie ruchu, nietrudno sobie wyobrazić co się z nimi stanie, nie mówiąc już o kotach i psach.  rozwiń