PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogowe inwestycje we Włocławku

  • AW    22 lipca 2015 - 08:05
Drogowe inwestycje we Włocławku

Prace związane z utwardzeniem obejmą 10 ulic we Włocławku (fot.fotolia)

Drogowy nieład przy ul. Łęgskiej i Towarowej ma wkrótce zostać opanowany a miejsce zyskać nowy charakter. Włocławski magistrat zapowiada też utwardzenie do jesieni dziesięciu ulic.
Przebudowana ulica Łęgska ma przysłużyć się kulturze. U zbiegu ulic: Bechiego i Łęgskiej mieści się bowiem we Włocławku Centrum Kultury Browar B., jedna z wizytówek Włocławk

- Cieszymy się z przebudowy ulicy Łęgskiej. Powiem więcej, czekaliśmy na ten remont, a chwilowe utrudnienia, które się z tym wiążą, prowadzą przecież ku lepszemu – mówi dyrektor Centrum Kultury Browar B., Lidia Piechocka-Witczak. - To piękny, zabytkowy rejon Włocławka, który od dawna czekał na zmiany. Teraz są one widoczne gołym okiem. Wyremontowane ulice i chodniki sprawią, że będzie tu ładniej, wygodniej, a niedzielne spacery będą jeszcze przyjemniejsze.

Obecnie wykonawca układa nawierzchnię na odcinku od Starego Rynku do ulicy Bechiego. Materiał brukarski, zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków, to kostka, która stanowiła nawierzchnię tej ulicy, zatem Łęgska zachowa swój wyjątkowy charakter. Ku potomności.

Kolejne drogi we Włocławku będą utwardzone

Jak podaje Um we Włocławku, otwarcie ofert przetargowych na wykonanie robót zaplanowano na 3 sierpnia.

Prace obejmą 10 ulic: : ulicę Parkową na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Botanicznej, ulicę Łosią na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Zachodniej, ulicę Żwirki i Wigury, ulicę Poziomkową na odcinku od ul. Grodzkiej do ul. Witoszyńskiej, ulicę Zimną na odcinku od łącznika pomiędzy ul. Chłodną i ul. Miłą do ul. Kapitulnej, ulicę Michelińską na odcinku od ul. Świetlanej do ul. Paprociej, ulicę Kościelną – będzie to kontynuacja ciągu ulicy od ul. Jaworowej, ulicę Żołnierską - kontynuacja zadania z włączeniem w ul. Barską, ulicę Różaną - odcinek prosty z włączeniem w ul. Grodzką, ulicę Kulińską.

Wykonawca będzie miał 120 dni na realizację robót.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.