PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogowe połączenie Warszawy z Polską Wschodnią coraz bliżej

  • PAP/KDS    25 lipca 2017 - 13:57
Drogowe połączenie Warszawy z Polską Wschodnią coraz bliżej
Łączna wartość podpisywanych umów na te inwestycje przekracza 738 mln zł (fot. GDDKiA Katowice)

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podpisało we wtorek (25 lipca) umowy na budowę trzech istotnych inwestycji drogowych. Chodzi o budowę fragmentu autostrady A2 od Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego, węzła Lubelska w ciągu drogi S17 oraz wiaduktu w Legionowie na trasie krajowej nr 61.
"Bardzo się cieszę, że przechodzimy bezpośrednio do realizacji autostrady A2. Pragnę przypomnieć, że w zmodyfikowanym Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad, dzięki decyzji premiera Morawieckiego i dzięki decyzji rządu (...), został zwiększony limit finansowy do 135 mld zł. (...) Autostrada A2 będzie zgodnie z tym programem realizowana do Białej Podlaskiej. Dzisiaj umowa na pierwsze dwa odcinki" - podkreślał minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Łączna wartość podpisywanych umów na te inwestycje przekracza 738 mln zł.

Pierwszy fragment A2, na który podpisano umowę, ma mieć długość prawie 5,6 km, a koszt jego budowy to 200,2 mln zł. Drugi odcinek tej trasy będzie miał długość prawie 9,2 km i będzie kosztował 302,3 mln zł. Węzeł Lubelska będzie miał 2 km długości, a koszt jego wykonania sięgnie 190,4 mln zł. Z kolei wiadukt w Legionowie będzie miał 1,8 km długości, a jego budowa pochłonie 45,7 mln zł.

Jak informuje ministerstwo infrastruktury, realizacja niespełna 15 km odcinka A2 będzie obejmować budowę dwujezdniowej autostrady wraz z drogami obsługującymi ruch lokalny, przebudowę istniejących dróg gminnych i powiatowych, budowę Miejsca Obsługi Podróżnych oraz Obwodu Utrzymania Autostrady.

Przekazanie do użytkowania odcinków autostrady A2, które powstaną na wschód od Warszawy, zaplanowano na czerwiec 2020 r.

Węzeł Lubelska połączy Południową Obwodnicę Warszawy (w ciągu S2) ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy (S17) i autostradą A2. W ramach inwestycji powstanie 2-km dwupoziomowe połączenie tych dróg. Jego budowa ułatwi m.in. ruch w kierunku Terespola, Białegostoku i Lublina. Przekazanie go do użytkowania zaplanowano na październik 2020 r.

Z kolei budowa wiaduktu w Legionowie na drodze krajowej nr 61 powinna się zakończyć w sierpniu 2020 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.