PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogowe remonty w Krakowie czas zacząć

  • AW    1 marca 2012 - 20:17

Rusza przebudowa ulic Sewera, Homolacsa i Prostej. To pierwsze z krakowskich dróg, które w tym roku doczekają się kompleksowych remontów.
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podpisał umowy na kompleksowe remonty ulic Sewera, Homolacsa i Prostej. W przypadku tej pierwszej prace już się rozpoczęły. Jak podaje UM w Krakowie, utrudnień mogą się spodziewać głównie piesi, bo na początek remontowany jest chodnik.

W przypadku dwóch pozostałych ulic prace rozpoczną się na początku marca. Jednak na właściwe roboty poczekamy do momentu, aż nie będzie zamarznięty grunt. Wkrótce rozpocznie się też budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Andersa (na odcinku od ronda Generała Maczka do ul. Braci Schindlerów). Także w tym przypadku wykonawca musi poczekać na wyższe temperatury.

Magistrat przypomna, że na ten rok przewidziano przygotowanie, remont, przebudowę lub modernizację kilkudziesięciu ulic, chodników, ścieżek rowerowych czy fragmentów torowisk. Na te cele w budżecie miasta zapisano kwotę prawie 35 mln złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.