PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogowi inżynierowie idą na wojnę z GDDKiA

  • PAP/Puls Biznesu    8 sierpnia 2014 - 07:13
Drogowi inżynierowie idą na wojnę z GDDKiA

Konsultanci nadzorujący projekty drogowe interweniują w KIO.
Przedstawiciele Związku Pracodawców Branży Usług Inżynierskich (ZPBUI) w piśmie do KIO skarżą się, że w specyfikacji przetargowej dyrekcja przewiduje możliwość obarczenia nadzorcy dodatkowymi obowiązkami (do 50 proc. wartości kontraktu), za które nie zamierza zapłacić - informuje "Puls Biznesu".

Czytaj też:  GDDKiA będzie płacić za upadłości

"Zapisy w warunkach przetargowych nie przewidują dodatkowego wynagrodzenia, przewidują natomiast mnóstwo wymagań: jak postępować podczas realizacji dodatkowych prac, jakich procedur przestrzegać, kogo zatrudnić itp." - wylicza Rafał Sebastian Bałdys, członek zarządu ZPBUI.

Inżynierowie kwestionują też zapis, zgodnie z którym muszą zapłacić karę w wysokości 0,02 proc. wartości wynagrodzenia brutto za "niedopełnienie obowiązku (...) polegającego na braku właściwej identyfikacji ryzyka powstania potencjalnych roszczeń ze strony wykonawcy i stron trzecich".

Czytaj też:  GDDKiA spłaci zaległości firmom pracującym przy autostradach

"Zamawiający broni się przed roszczeniami i ewentualne ryzyko ich wystąpienia przerzuca na konsultanta" - mówi Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • kora , 2014-08-08 15:03:07

    ciekawa jestem kto odpowiada za zaprojektowanie i zbudowanie ronda, na którym nie "Tir" ma ogromne problemy z wyrobieniem się - patrz obwodnica Wojnicza rondo w Wielkiej Wsi.