PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogowy boom w Polsce Wschodniej

  • wnp.pl    25 września 2017 - 08:50
Drogowy boom w Polsce Wschodniej
Samorządy stawiają na rozwój infrastruktury. Tylko Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich przeznaczy na budowę lub remonty dróg około miliarda złotych w nadchodzących latach (fot.gddkia)

Drogi ekspresowe S8 oraz S61 Via Baltica, a także S19 Via Carpatia. Do tego liczne inwestycje na drogach samorządowych. Dla firm budowlanych we wschodniej Polsce na pewno nie zabraknie pracy w najbliższych latach.
•W przygotowaniu znajduje droga S19 Via Carpatia, która w realizacji znajdzie się prawdopodobnie po 2020 r. i podtrzyma budowlaną koniunkturę w Polsce Wschodniej.

•Samorządy stawiają na rozwój infrastruktury. Tylko Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich przeznaczy na budowę lub remonty dróg około miliarda złotych w nadchodzących latach.

•Rozwijająca się sieć komunikacyjna już przyciąga nowych inwestorów do wschodniej Polski.

- Spodziewamy się dużych inwestycji infrastrukturalnych we wschodniej Polsce. Już teraz mocno zaawansowane są prace na odcinkach S8 w stronę Warszawy - powiedział w rozmowie z portalem wnp.pl Leszek Marek Gołąbiecki, prezes spółki Unibep.

Ta giełdowa firma, mająca siedzibę w Bielsku Podlaskim, należy do pierwszej dziesiątki największych generalnych wykonawców w Polsce.

W ostatnich latach Unibep, wyspecjalizowany w budownictwie kubaturowym i modułowym, mocno stawia też na rozwój w drogownictwie. Tej strategii sprzyja duża ilość inwestycji drogowych, realizowanych w regionie, którego wywodzi się firma.

Jak przypomniał Gołąbiecki, kolejną ważną inwestycją będzie budowa drogi ekspresowej S61 Via Baltica - od Ostrowi Mazowieckiej do granicy z Litwą w Budzisku.

- To ogromna w inwestycja w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Na części trasy trwają już prace, na kolejnych są już na etapie przetargów. Ponadto w północno-wschodniej Polsce będzie modernizowana DK 66 - od Zambrowa do granicy z Białorusią w Połowcach - wskazał prezes.

W większości w przygotowaniu znajduje się budowa bardzo ważnej dla wschodniej Polski drogi S19 Via Carpatia, która w realizacji znajdzie się prawdopodobnie po 2020 r.

- Można powiedzieć, że dla rynku jest to korzystny termin, bo gdyby ta inwestycja ruszała obecnie, wraz z innymi przedsięwzięciami, to mogłoby zabraknąć potencjału wykonawczego do jej realizacji - przyznał Gołąbiecki.

Więcej na wnp.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.