PARTNER PORTALU
  • BGK

Druga część obwodnicy Przemyśla już otwarta

  • PAP    30 kwietnia 2015 - 17:19
Druga część obwodnicy Przemyśla już otwarta

Trasa przedłuży oddaną do użytku w listopadzie 2012 r. wschodnią część obwodnicy miasta (fot. obwodnicaprzemysla.pl)

W czwartek (30 kwietnia) oficjalnie otwarta została druga część obwodnicy Przemyśla (Podkarpackie). Budowa ok. 4-kilometrowego odcinka drogi kosztowała prawie 89 mln zł.
Prezydent Przemyśla Robert Choma w trakcie swojego wystąpienia podziękował wszystkim, którzy zaangażowani byli w realizację tej inwestycji. Przecinając wstęgę, Choma powiedział, że robi to tymi samymi nożyczkami, którymi przecinał wstęgę na pierwszej części obwodnicy. "Mam nadzieję, że za dwa lata tymi samymi nożyczkami będą mógł przecinać wstęgę podczas otwarcia przejścia granicznego z Ukrainą Malhowice-Niżakowice" - dodał.

W tym roku ma rozpocząć się budowa nowego przejścia z Ukrainą, jego powstanie było głównym bodźcem do budowy całej obwodnicy miasta.

Oddanie kolejnej części obwodnicy to dalsze odciążenie ruchu w centrum Przemyśla, a także lepsza dostępność komunikacyjna terenów przemysłowych i inwestycyjnych miasta, bowiem obwodnica prowadzi w pobliże przemyskiej podstrefy ekonomicznej.

Więcej inwestycji w Przemyślu

Według wyliczeń przemyskiego samorządu, przy ciągle rosnącym natężeniu ruchu, obwodnica będzie spełniać swoją rolę do 2037 r. Po tej dacie konieczne będą kolejne rozwiązania infrastrukturalne w mieście.

Drugi etap obwodnicy ma ok. 4 km długości i połączył drogę krajową nr 28 z drogą wojewódzką nr 885. Trasa przebiega po wschodniej stronie miasta, przez dzielnice Bakończyce Dolne i Sielec.

Początek drogi znajduje się na drodze krajowej nr 28 na ul. Lwowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty. Następnie trasa prowadzona jest początkowo śladem tej ulicy i przecina ulice: Topolową, Sielecką, Młynarską, linie kolejową nr 102 Przemyśl - Malhowice, ul. Rolniczą i łączy się z ulicą J. Słowackiego w pobliżu jej skrzyżowania z ul. Dojazdową. Długość tego odcinka - według projektu - wynosi 3,9 km.

W ramach budowy obwodnicy powstał także odcinek ul. J. Słowackiego (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 885) - od włączenia obwodnicy do skrzyżowania z ul. Obozową i ul. Herburtów. Długość tego odcinka to ponad 567 m.

Wykonawcą obwodnicy była firma Pol-Aqua. Inwestycja kosztowała prawie 89 mln zł i w znacznym stopniu dofinansowana była z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.